Ruda Śląska. Nieudolny przestępca ujęty. Próbował włamać się na stację benzynową i do baru

2023-01-14 16:32
stacja benzynowa
Autor: pixabay

Oba włamania okazały się klapą, ale nie obyło się bez szkód. Łączna wartość strat poniesionych przez właścicieli wyniosła 6 tys. zł. Teraz policja zbada, czy przypadkiem 18-latek nie próbował okraść innych miejsc w Rudzie Śląskiej.

Od kilku dni rudzcy policjanci szukali sprawcy dwóch - jakby nie było - nieudolnych włamań. Pierwsza próba dotyczyła stacji benzynowej przy ul. Górnośląskiej. Sprawca uszkodził roletę antywłamaniową, ale nic więcej nie udało mu się wskórać. Zmienił więc obiekt swojego zainteresowania i wybił szybę w pobliskim barze.

Łączna suma strat autorstwa włamywacza wyniosła 6 tys. zł. Policjanci z komisariatu w Wirku ustalili, że sprawcą obu zniszczeń mógł być 18-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Tak też faktycznie było, a zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz śledczy badają, czy nie jest on przypadkiem autorem podobnych zniszczeń, do których doszło na terenie miasta.

O losie 18-latka zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE