Zakręt Mistrzów na DTŚ w Rudzie Śląskiej

i

Autor: Youtube

Ruda Śląska: kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. "Wszyscy myślą, że mają super samochody".

2019-12-27 12:48

Dzisiaj, w poświąteczny piątek 27 grudnia doszło do kolejnego zdarzenia drogowego na DTŚ w Rudzie Śląskiej na tzw. "zakręcie mistrzów" (podobnie kierowcy nazywają zjazd z trasy 86 na autostradę w Katowicach). Tym razem na łuku drogi w kierunku Gliwic zderzyły się dwa samochody. Nikomu nic się nie stało, ale w tym miejscu do wypadków dochodziło przez całe święta.

Wypadek na DTŚ w Rudzie Śląskiej

Do kilkunastu kolizji doszło przez całe święta na łuku drogi na średnicówce w Rudzie Śląskiej. Kierowcy notorycznie rozbijali swoje samochody na tym fragmencie DTŚ. Przyczyny zazwyczaj były takie same - brawura, nadmierna prędkość i jeszcze trudne warunki (było ślisko). Do kolejnego zdarzenia doszło w poświąteczny piątek 27 grudnia.

Doszło do zderzenia dwóch samochodów. Nikomu nic się nie stało, ale są utrudnienia. W kierunku Gliwic jest w tym momencie przejezdny tylko jeden pas ruchu - mówi st. asp. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji. - Niestety kolizje w tym miejscu to zdarzenia nagminne. Kierowcy myślą, że mają super samochody i mogą dodawać gazu na łuku przy padającym deszczu - dodaje Ciozak.

Przypomnijmy, że na tym feralnym zakręcie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80km/h. Ten fragment trasy oznaczony jest "Czarnym Punktem", są też specjalne diody na barierkach ostrzegające przed zbliżającym się zakrętem. Mimo to, kierowcy notorycznie rozbijają tam swoje samochody.

Quiz o Wiedźminie. Jak dobrze znasz Geralta z Rivii?

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazało się debiutanckie opowiadanie „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego?