Premiera Ruchu Chorzów na Śląskim. Blisko 30 tysięcy kibiców na trybunach

Autor: Photo Art Service

Ruch Chorzów kontra Śląsk Wrocław na Stadionie Śląskim. Wielkie emocje! WYNIK meczu, ZDJĘCIA, WIDEO

2023-10-29 8:15

Blisko 30 tysięcy widzów oglądało w sobotę, 28 października, na żywo mecz Ruchu Chorzów ze Śląskiem Wrocław na Stadionie Śląskim. „Niebiescy" premierowy mecz zremisowali z przeciwnikiem 2:2.

Premiera „niebieskich" na Śląskim i remis z liderem Ekstraklasy

Co to był za mecz! Piłkarze Ruchu Chorzów pod czujnym okiem trenera Jarosława Skrobacza dali z siebie wszystko, a emocje po premierowej rozgrywce „niebieskich" na Stadionie Śląskim, które były na trybunach, z kibicami pozostaną jeszcze na długo.

Ruch Chorzów zmierzył się ze Śląskiem Wrocław, drużyną punktującą w PKO BP Ekstraklasie (8 zwycięstw i 1 remis w 9 poprzednich występach). Już w czwartej minucie przeciwnicy objęli prowadzenie po bramce Łukasza Bejgera. Niedługo potem sędzia orzekł, że Patryk Janasik faulował w wyskoku Tomasza Wójtowicza i podyktował rzut karny, który w 19 minucie strzelił Daniel Szczepan.

Na koniec pierwszej połowy padła bramka, której autorem był Nahuel Leiva (45+2 min.) i piłkarze schodzili z murawy z wynikiem 1:2 dla Śląska Wrocław.

W drugiej połowie trener Skrobacz zdecydował się na dwie zmiany. Na boisko wybiegli Michał Feliks i Juliusz Letniowski. „Niebiescy" zyskali przewagę, kilka razy było groźnie w polu karnym Śląska, a w 81. minucie po rzucie karnym wykonanym ponownie przez Daniela Szczepana, wynik był wyrównany 2:2.

Powrót do Kotła Czarownic po 14 latach. W 2024 r. ma rozpocząć się budowa nowego stadionu Ruchu

Przypomnijmy, że „niebiescy" wrócili na Stadion Śląski po 14-letniej przerwie. Ich obecny stadion oddany do użytku w 1935 roku, nie nadaje się do rozgrywania meczy. Przeprowadzona w styczniu ekspertyza ujawniła pęknięcie w obrębie podstawy jednego z masztów oświetleniowych obiektu. Piłkarze sezon 1. ligi zakończyli, korzystając z gościnności Piasta Gliwice, zdobywając jednocześnie awans do ekstraklasy.

Zdecydowano o budowie nowego stadionu Ruchu w Chorzowie. Jednak trzeba było w zamian zapewnić piłkarzom inne miejsce do piłkarskich zmagań. Umowa, na podstawie której piłkarze będą teraz rozgrywać mecze na Śląskim została podpisana w sierpniu 2023 r.

Koszt budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów przy Cichej 6 oszacowano na niecałe 260 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku rozpoczną się właściwe prace. Budowa obiektu ma potrwać trzy lata. Pieniądze na jego budowę mają pochodzić m.in. od rządu.

Po 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy, Ruch Chorzów ma na swoim koncie 8 punktów (jeden dodatkowy za wczorajszy mecz), co daje drużynie 17, przedostatnie miejsce w tabeli. Triumfuje cały czas Śląsk Wrocław z 27 punktami. Na drugim miejscu jest aktualnie Jagiellonia Białystok (26 punktów), a na trzecim plasuje się Lech Poznań (25 punktów).

W sobotę, 4 listopada „niebiescy" zmierzą się na poznańskim Enea Stadionie z Lechem Poznań, a na Stadion Śląski wrócą w poniedziałek, 13 listopada, grając z Radomiakiem (15 punktów w tabeli Ekstraklasy, 10 miejsce).