Rozkład jazdy na święta

i

Autor: ZTM

Rozkład jazdy w Sylwestra i Nowy Rok. Będą dodatkowe kursy na Stadion Śląski [INFORMATOR]

2019-12-30 7:40

Uwaga na zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów w Sylwestra i Nowy Rok. Komunikacja w górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii będzie funkcjonowała tak jak w święta i dni wolne. Z pewnymi wyjątkami. Dotyczy to głównie nocy sylwestrowej i zmienionej komunikacji pod kątem imprezy na Stadionie Śląskim. Poznaj szczegóły na slask.eska.pl.

Zmieniony rozkład jazdy ZTM w Sylwestra i Nowy Rok

Pasażerowie podróżujący po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii muszą przygotować się na zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Sylwestra i Nowy Rok. W tych dwóch dniach zostanie zawieszonych 17 linii autobusowych oraz linie tramwajowe 23, 38, 40 i 49. Dodajmy, że punkty obsługi klienta i punkty obsługi pasażera będą nieczynne.

Jeśli chodzi o samą noc sylwestrową to będą dodatkowe kursy tramwajów i autobusów. Uruchomiona zostanie specjalna linia nr 0 w relacji Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski. Będą też dodatkowe połączenia na liniach 6, 11 i 19, a także 13, 14, 15, 16, 20.

- Chcieliśmy przede wszystkim, żeby ta dostępność była największa na linii centrum Katowic-Stadion Śląski, a także centra tych innych miast rdzenia Metropolii - mówi Hubert Morawski z ZTM-u.

Dodajmy, że w noc sylwestrową linie autobusowe 820, 830 i 840 będą dodatkowo obsługiwać przystanek "Chorzów AKS".

Po szampańskiej nocy na Stadionie Śląskim śmiało w nocy i nad ranem będzie można wrócić autobusem i tramwajem. Dodajmy tylko, że w Nowy Rok komunikacja miejska będzie jeździła tak jak w święta i niedziele. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na ZTM.pl