Rowerzyści ze Śląska i Zagłębia przyznali swoje nagrody. Miłośnicy jednośladów docenili te gminy, które są przyjazne rowerzystom

2021-09-21 23:02
Laureaci Rowerowych Nagród Górnego Śląska
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Laureaci Rowerowych Nagród Górnego Śląska

W sali koncertowej Muza w Sosnowcu odbyła się gala "Rowerowe Nagrody Górnego Śląska". Jej organizatorami były Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Stowarzyszenie Rowerowe Katowice.

Przez dwa miesiące wakacji każdy mógł zgłaszać propozycje nominacji w siedmiu kategoriach. Spośród wskazanych kandydatów kapituła składająca się z członków stowarzyszeń wyłoniła ostatecznych nominowanych do nagrody.

O tym, kto otrzymał wyróżnienie zdecydowali przedstawiciele organizacji rowerowych z regionu w drodze głosowania.

- Pomysł wyszedł od środowiska rowerowego, które chce zaznaczyć swoją obecność w przestrzeni i w końcu wypowiedzieć się co jest dobre, a co jest złe. Staraliśmy się wybrać tyle samo kategorii, aby to było zrównoważone i zadaliśmy pytanie rowerzystom o ich preferencje i wynik dziś przedstawiony, to nie jest wynik nasz, organizatorów, tylko zebrany od rowerzystów - powiedział nam Grzegorz Ossoliński ze Stowarzyszenia Rowerowe Katowice.

Rowerową inwestycją roku został Żelazny Szlak Rowerowy w Jastrzębiu Zdroju, najlepszym aktywistą okazał się Tomasz Herud z Gliwickiej Rady Rowerowej. Najlepszym oficerem rowerowym jest Rafał Siciński, a gminą przyjazną rowerzystom - Sosnowiec.

Przyznane zostały też antynagrody w kategoriach: hamulcowy roku, rowerowa śmieszka oraz gmina nie dla rowerów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE