Protest

Rolnicy zablokowali na kilka godzin dojazd do lotniska w Pyrzowicach. Trwa wielki protest ZDJĘCIA

Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty rolników. W piątek, 23 lutego, jeden z protestów odbył się na trasie dojazdowej do lotniska w Pyrzowicach. Strajk rozpoczął się o godz. 10 i potrwa do godz. 15.

Dojazd do lotniska w Pyrzowicach zablokowany. Jest protest

Punkt godz. 10 droga na lotnisko w Pyrzowicach została zablokowana przez traktory i rolników, którzy od wielu dni prowadzą protest przeciwko wdrożeniu Zielonego Ładu, importu produktów rolnych z Ukrainy i domagają się wsparcia hodowli zwierząt. W ramach protestu rolnicy blokują wiele dróg krajowych i lokalnych. W piątek, 23 lutego, rolnicy zablokowali drogę na lotnisko Katowice Airport. 

Utrudnienia występują na odcinku od ronda na DK78 i trasą S1, aż do ronda z ulicą Piłsudskiego. Z powodu protestu policja wyznaczyła objazdy. 

Jak dojechać na lotnisko w Pyrzowicach?

Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu. Natomiast dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie.

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, następnie Kolejową, dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu.

Do portu lotniczego będzie można również dojechać przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego, kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.

Czy rozpoznasz miasto na Śląsku po zdjęciu satelitarnym? Trudny QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście znajduje się ten obiekt?
Czy rozpoznasz miasto na Śląsku po zdjęciu satelitarnym?