Protest

Protest rolników w Cieszynie. Granica zablokowana przez ciągniki

Rolnicy zablokowali przejazd przez most graniczny między Polską a Czechami w Cieszynie Boguszowicach. Przed południem w czwartek w obie strony zaczęło się po nim poruszać powoli kilkadziesiąt ciągników protestujących czeskich i polskich rolników.

Protest rolników

Rolnicy z Polski i Czech zablokowali całkowicie przejście graniczne w Cieszynie Boguszowicach. Przez most na Olzie między Polską a Czechami każdej doby przejeżdżają tysiące samochodów TIR. Kolejka ciężarówek oczekujących na przejazd wydłuża się z każdą minutą. Protest rozpoczął się przed 11 i ma potrwać dwie - trzy godziny. Dokładny termin blokady może zostać przedłużony.

Które drogi są zablokowane przez rolników?

Rzecznik cieszyńskiej policji podkom. Krzysztof Pawlik zaapelował, by kierowcy ciężarówek wybrali trasy alternatywne i korzystali z innych przejść granicznych, w tym najbliższego w Gorzyczkach. Dodał, że przy trasie S52, która prowadzi do granicy, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie zostały ustawione patrole. Informują o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole stanęły też na wojewódzkiej 938 z Pawłowic do Cieszyna oraz w Hażlachu.

Zobacz zdjęcia z protestu

Samochody osobowe mogą skorzystać też z obu mostów w Cieszynie oraz w Lesznej Górnej, Kaczycach i Marklowicach Górnych.

Politycy o protestach rolników

Tak mówiło się na wsiach 100 lat temu. Wiesz co znaczą te słowa? Sprawdź w quizie

Pytanie 1 z 19
„Izba” to: