Remis Piasta Gliwice z Śląskiem Wrocław w meczu 26. kolejki Ekstraklasy 2024-03-30

2024-03-30 19:50

Wielkie emocje na stadionie Miejskim w Gliwicach! W ramach 26. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzył się z drużyną Śląska Wrocław. Mecz odbył się 30 marca 2024 roku o godzinie 17:30. Obie ekipy dały z siebie wszystko, a wynik tego spotkania to remis 2:2. Fanom Piasta Gliwice nie zabrakło powodów do radości!

Mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Piastem Gliwice a Śląskiem Wrocław padło łącznie 3 gole. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Oporowska we Wrocławiu w dniu 7 stycznia 2023 roku, zakończył się wynikiem 0:1 dla Piasta Gliwice. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu w dniu 6 kwietnia 2023 roku, również zakończył się wynikiem 0:1 dla Piasta Gliwice. Ostatni mecz, który odbył się na tym samym stadionie w dniu 23 września 2023 roku, zakończył się wynikiem 1:0 dla Śląska Wrocław. Stosunek bramek w rozegranych meczach Śląsk Wrocław: 1, Piast Gliwice: 2

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Piast Gliwice z Śląskiem Wrocław, który odbywał się na naszym stadionie, emocje sięgały zenitu. Choć liczba goli na razie pozostaje bez zmian, to nie brakuje akcji i zaangażowania ze strony naszych piłkarzy. W 37 minucie Kostadinov z drużyny Piast Gliwice otrzymuje żółtą kartkę, co pokazuje jak bardzo walczymy na boisku. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie uda nam się zdobyć bramkę i zapewnić sobie zwycięstwo!

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Piast Gliwice z Śląskiem Wrocław, który odbył się w Gliwicach, emocje sięgnęły zenitu. Po pierwszej połowie, w której żadna z drużyn nie zdobył gola, kibice byli gotowi na wszystko.

W 54 minucie to piłkarz o nazwisku Felix wprowadził radość na twarze fanów Piasta Gliwice strzelając pierwszego gola dla swojej drużyny. Jednak Śląsk Wrocław szybko odpowiedział - już w 62 minucie Exposito doprowadził do wyrównania. Następnie trener Śląska Wrocław postanowił dokonać zmiany personalnej - w 64 minucie Klimala wszedł na boisko zastępując Samiec-Talara, a Schwarz zastąpił Mustafica. To okazało się strzałem w dziesiątkę dla gości, gdyż Schwarz już cztery minuty później strzelił gola dającego prowadzenie Śląskowi. Trener Piasta Gliwice również postanowił wprowadzić świeże siły - w 70 minucie Szczepański wszedł na boisko zastępując Kostadinova.

Niestety, żółte kartki dla Schwarz i Piaseckiego sprawiły, że atmosfera stawała się coraz bardziej nerwowa. W 80 minucie trener Piasta Gliwice dokonał kolejnych zmian - Krykun wszedł na boisko zastępując Kadziora, a Wilczek zastąpił Piaseckiego. Wydawało się, że to właśnie te zmiany przyniosą efekt, jednak to Śląsk Wrocław był bliżej zwycięstwa. W 86 minucie Dziczek strzelił gola dla Piasta Gliwice, dając nadzieję kibicom na odwrócenie losów meczu. Niestety, mimo kilku groźnych sytuacji żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć kolejnej bramki.

Na koniec mecz zakończył się remisem 2:2. Choć wynik nie jest idealny dla fanów Piasta Gliwice, emocje i walka na boisku sprawiły, że ten mecz zapadnie im długo w pamięć.

Zobacz zdjęcia kibiców, którzy byli na stadionie na meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław