Rybnik-Kamień

i

Autor: UM Rybnik

Inwestycja

Reaktywacja ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu. Trwają tu intensywne prace

Sporo dzieje się na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu. Prowadzone są tu prace związane z inwestycją realizowaną w ramach budżetu obywatelskiego. Do końca 2023 roku powstaną tu m.in. boiska do siatkówki plażowej czy tor dla miłośników sportów ekstremalnych.

Rybnik czeka na reaktywację ośrodka w Kamieniu. Koniec prac coraz bliżej

Na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu w ostatnich miesiącach naprawdę sporo się dzieje. Po wielu latach zapomnienia miejsce to odzyskuje dawny blask. W otoczeniu działającego kąpieliska powstają m.in. boiska do siatkówki plażowej, tor do uprawiania sportów ekstremalnych czy strefa zabaw dla najmłodszych. 

Przypomnijmy, że projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Uzyskał on ponad 3,5 tys. głosów mieszkańców. 

Tak jak zostało wspomniane – prace trwają. Co więc obecnie dzieje się na placu budowy?

W tej chwili na ukończeniu jest budowa boisk do siatkówki plażowej. Tor OCR (tor przeszkód typu Ninja Warior) zostanie zainstalowany na przełomie października i listopada – obecnie jest on w produkcji. Sam montaż ma potrwać ok. tygodnia. W najbliższych dniach powinna się też rozpocząć budowa tężni solankowej – informuje rybnicki magistrat. 

Koszt całej inwestycji ma zamknąć się w niecałych 4 mln zł. Wszystkie prace, według zapowiedzi, powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. 

Kamperowisko powróci w kwietniu

Miasto przekazało także informację, że został rozstrzygnięty konkurs na prowadzenie w Kamieniu pola kempingowego. – Na okres zimowy kamperowisko zostało zabezpieczone i zamknięte, ponowne otwarcie nastąpi w kwietniu 2024 – czytamy w komunikacie rybnickiego magistratu.