W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach powstaje pumptrack

i

Autor: KAW, Wikimedia Commons/zdj. ilustracyjne

Inwestycje

W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach powstaje pumptrack. To inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego

W Katowicach trwają prace nad nowym miejscem do jazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy rolkach. Na terenie Doliny Trzech Stawów powstaje bowiem pumptrack. Ponadto pojawi się także ścianka do gry w tenisa. To pomysły realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Trwa budowa pumptracka w Katowicach. Kiedy inwestycja będzie gotowa? 

Na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach trwa budowa pumptracka, czyli toru do jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach. 

– To projekt, który w ubiegłorocznym głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego poparło ponad 8 tys. mieszkańców – przyznaje Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Wiadomo już, że powstaną dwa tory (będą one dostosowane do różnych poziomu umiejętności). Młodsze dzieci będą mogły skorzystać z toru mini pump, z kolei easy pumptrack będzie przeznaczony dla użytkowników bardziej zaawansowanych (kształt toru będzie nieregularny i pojawią się na nim różnego rodzaju przeszkody). 

Pumptrack będzie znajdował się na terenie dotychczas niezagospodarowanym. – Znajduje się on przy stawie Łąka na Trzech Stawach, od strony południowej i zachodniej prowadzą do niego alejki asfaltowe – informuje Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. Koszt budowy łącznie wyniesie nieco ponad 700 tys. zł. Z obu torów mieszkańcy będą mogli korzystać już wiosną 2024 roku. 

Powstaje także coś dla miłośników tenisa

Niedaleko pumptracku, na asfaltowym placu koło przystani kajakowej, budowana jest także ścianka do nauki gry w tenisa. – Niewątpliwie będą to kolejne elementy jeszcze bardziej zwiększające atrakcyjność Doliny, które będą gotowe na otwarcie przyszłorocznego sezonu – uzupełnia prezydent miasta. 

To również projekt, który zdobył uznanie mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Podczas ubiegłorocznego głosowania otrzymał on 832 głosy. Oprócz budowy ścianki (8 metrów szerokości, 3 metry wysokości) obejmują też remont nawierzchni kortu.

Koszt tej inwestycji, której realizacja powinna zakończyć się jeszcze przed końcem tego roku, to blisko 200 tys. zł.