Puchar Polski 2023. Mecz finałowy Raków Częstochowa - Legia Warszawa

Autor: PAP/Leszek Szymański

Puchar Polski

Raków Częstochowa przegrał z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski

Rywalizacja między Rakowem a Legią Warszawa była bardzo zacięta. Podczas pierwszej połowy meczu drużyna z Częstochowy zdecydowanie dominowała na murawie, ale piłkarze Legii bronili się zacięcie. Nie padł ani jeden gol. Po przerwie Raków wrócił do gry ze wzmożoną siłą. Niestety i ta połowa zakończyła się bez bramek. Zarządzono dogrywkę, a następnie rzuty karne. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto zgarnie trofeum.

Raków Częstochowa to jedna z najlepszych drużyn w Ekstraklasie. Ofensywny styl gry, wypracowany przez trenera Marka Papszuna, raz po raz prowadził piłkarzy do zwycięstwa. Najpierw Raków awansował do I ligi, a niedługo później do Ekstraklasy. W 2021 roku piłkarze z Częstochowy zdobyli Puchar Polski, a w następnym sezonie powtórzyli ten sukces.

Był to więc trzeci rok z rzędu, kiedy Raków Częstochowa stanął do walki o trofeum. Tegorocznym przeciwnikiem drużyny była Legia Warszawa - wicelider tabeli i 19-krotny mistrz Fortuna Pucharu Polski.

Mecz odbył się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta. Podczas pierwszej połowy Raków zdecydowanie dominował na murawie. Piłkarze z Częstochowy doprowadzili do kilku niebezpiecznych sytuacji na połowie przeciwnika, ale żadna z nich nie poskutkowała golem.

Po przerwie drużyna Rakowa wróciła do gry ze wzmożoną siłą. Piłkarze prowadzili bardzo przemyślaną i mocną ofensywę, ale Legia raz za razem odpierała ataki. Druga połowa również zakończyła się bez gola, podobnie jak dogrywka. O wyniku meczu przesądziły więc rzuty karne.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto zgarnie Puchar Polski. Piłkarze Legii i Rakowa na przemian zdobywali gole, a emocje na stadionie sięgnęły zenitu.

Dopiero za 6. razem bramkarz Legii, Kacper Tobiak, zdołał obronić strzał Mateusza Wdowiaka i został bohaterem meczu, zapewniając Legii Warszawie 20. zwycięstwo w historii Pucharu Polski. Legia wygrała z Rakowem stosunkiem 6:5 w rzutach karnych.

W naszej galerii zobaczysz zdjęcia z finału Pucharu Polski.

Finał Pucharu Polski. Mecz Raków Częstochowa - Legia Warszawa na Stadionie Narodowym: