Rafał Piech: Znamy producenta jodku potasu. Czas chaosu, zamętu i zastraszania ludzi

2022-10-01 21:31
Rafał Piech: Znamy producenta jodku potasu. Czas chaosu, zamętu i zastraszania ludzi
Autor: screen YouTube Rafał Piech: Znamy producenta jodku potasu. Czas chaosu, zamętu i zastraszania ludzi

Prezydent Siemianowic Rafał Piech jest coraz bardziej aktywny w sieci. Niedawno krytykował fuzję Orlenu z PNGNiG, teraz mówi o jodku potasu. "To czas chaosu, zamętu i zastraszania ludzi".

Rafał Piech: będziemy niewolnikami

Prezydent Siemianowic nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami. Niedawno opublikował film, w którym krytykował fuzję Orlenu z PGNiG nazywając ją "zagrożeniem". Twierdził, że obecna polityka jest "antypolska" bowiem mamy wystarczająco surowców pod ziemią, z których nie korzystamy.

 - Część społeczeństwa w ogóle nawet nie wie, jak to są poważne zagrożenia w perspektywie kolejnych dekad dla naszych dzieci, dla tych, którzy będą funkcjonować i zarządzać państwem, które będzie pod kontrolą innych państw - uważa Piech. Prezydent Siemianowic twierdzi, że będziemy mieli "skarb po ziemią, do którego nie będziemy mieli dostępu". - Będziemy niewolnikami.

Rafał Piech: Znamy producenta jodku potasu

Teraz prezydent Siemianowic wystąpił przed kamerą z informacją o producencie jodu potasu, który trafił do województwa śląskiego. - W przypadku Siemianowic mamy zabezpieczonych 86 tysięcy tabletek z jodkiem potasu. Mamy je rozwozić do przychodni żeby w sześć godzin przekazać je ludziom. Taka jest rekomendacja wojewody i ministerstwa - mówi Piech dodając, że tabletki są rekomendowane dla osób do 60 roku życia. 

- Producentem jest firma Polfa - zdradza Piech. 

To czas wielkiego chaosu, zamętu i zastraszania ludzi

Prezydent Siemianowic podkreśla, że nie ma informacji ani poleceń, aby przekazywać tabletki do szkół. Dodaje przy tym, że on sam nie panikuje i zaleca, aby postępować podobnie do niego. - To co mówimy i wiemy od dwóch lat – to jest czas wielkiego chaosu, zamętu i zastraszania ludzi. Musicie pamiętać, że tak jak nas zastraszali – bo wiemy, że przez strach bardzo dobrze się zarządza, myślę że się już zorientowaliście. Jest mało prawdopodobne, aby to było takie poważne zagrożenie - bagatelizuje Piech potencjalne zagrożenie. 

Poniżej całość nagrania. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE