Czy zrobiłbyś zakupy w śląskim sklepie? Quiz, z którym nie poradzą sobie gorole

i

Autor: Archiwum Czy zrobiłbyś zakupy w śląskim sklepie? Quiz, z którym nie poradzą sobie gorole

Quiz

QUIZ Zrobisz zakupy w Śląskim sklepie? Trudne słowa, z którymi nawet Ślązacy mogą mieć problem

Zakupy na Śląsku to na pierwszy rzut oka oczywista sprawa. Wchodzisz do dyskontu i bierzesz z półek to, co jest akurat potrzebne. Ten QUIZ jest dla tych, którzy robią zakupy w osiedlowym sklepie, gdzie wszystko jest opisane w języku śląskim. Sprawdźcie w naszym quizie, czy dalibyście radę zrobić prawidłowe zakupy używając śląskich nazw.

Zakupy w śląskim sklepie. Czy znasz te nazwy? QUIZ

W ostatnim czasie furorę robi sieć sklepów Kaufland, który w wielu swoich punktach na Górnym Śląsku wprowadził dwujęzyczne tabliczki poszczególnych działów. Klienci mogą zobaczyć np. takie oznaczenia, jak nudle, kyjzy i futer do kotōw. To oczywiście tylko kilka z wielu, jakie można znaleźć w Kauflandzie. 

Wyobraźcie sobie jednak, że musicie zrobić zakupy w sklepie, gdzie wszystkie nazwy produktów są po Śląsku, a ekspedient lub ekspedientka posługują się tylko tym językiem. Lista wcześniej przygotowanych zakupów może być wtedy o kant rozstrzaść, bo trzeba się dogadać tak, aby wszystko można było kupić bez zbędnych nieporozumień. Sprawdźcie w naszym quizie, czy poradzilibyście sobie w tej nietypowej sytuacji kupując potrzebne Wam produkty w języku Śląskim.

QUIZ śląski. Czy rozpoznasz wszystkie produkty?

QUIZ Czy umiesz robić zakupy i mówić po śląsku? Ślązacy to docenią

Pytanie 1 z 13
Na rozgrzewkę coś prostego. Co to jest krepel?
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Listen on Spreaker.