Maryla Rodowicz i Pola Negri

i

Autor: Wikimedia

Quiz

QUIZ Kobiety PRL. Czu znasz najsłynniejsze Polki i rozpoznasz je na zdjęciach?

Te kobiety w PRL były uznawane za najbardziej wpływowe w swoich czasach. Piosenkarki, aktorki, sportsmenki, spikerki telewizyjne i malarki pokazywały, że umiejętności, inteligencja i przebojowość gwarantuje sukces w życiu. Czy znasz najsłynniejsze Polki z PRL? Czy potrafisz rozpoznać je na zdjęciach?

Kim były najsłynniejsze Polki w PRL?

PRL zwykle kojarzy się z siermiężnym i szarym okresem Polski. Najsłynniejsze Polki udowadniały, że wystarczy talent, zaangażowanie i dążenie do celu, aby życie nabrało kolorów. Najsłynniejsze Polki były artystkami, malarkami, piosenkarkami, pracowały na uczelniach i mówiły do nas z telewizorów. Wiele z nich miało bajeczne życie i potrafiło się nim cieszyć tak, że zarażało optymizmem swoich fanów.

QUIZ Najsłynniejsze Polki PRL. Czy umiesz je rozpoznać?

Wiele słynnych Polek z okresu PRL rozpoczynało karierę jeszcze przed wojną. Aktorki Pola Negri, Mieczysława Ćwiklińska czy Elżbieta Barszczewska były gwiazdami także w PRL. To samo dotyczy piosenkarek Marty Mirskiej, Marii Koterbskiej i innych.

W pytaniach quizowych zawarta jest podpowiedź. Wystarczy przyjrzeć się zdjęciu i odpowiedzieć. Najlepsi z pewnością zdobędą 10/10 możliwych punktów.

Najsłynniejsze Polki z PRL. QUIZ Czy rozpoznasz je na zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
Karierę rozpoczęła jeszcze przed wojną, lecz światowy rozgłos zyskała po śmierci
Łempicka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE