Przy katowickim stawie Morawa powstanie kąpielisko oraz ścieżka rowerowa

i

Autor: UM Katowice

Przy katowickim stawie Morawa powstanie kąpielisko oraz ścieżka rowerowa

Przy północnym brzegu stawu Morawa powstanie kąpielisko - informuje katowicki magistrat. Ta inwestycja jest kolejnym etapem metamorfozy Doliny Pięciu Stawów.

Przy stawie Morawa w Katowicach powstanie kąpielisko

Katowice uruchomiły właśnie postępowanie przetargowe na stworzenie kąpieliska przy północnym brzegu stawu Morawa. 

Z przeprowadzonych z mieszkańcami konsultacji wynikło, że obszar Doliny Pięciu Stawów powinien mieć funkcję wypoczynkową, rekreacyjno-sportową i ekologiczną. Całkowicie zgadzam się z tymi postulatami. Dlatego krok po kroku realizujemy plan rewitalizacji doliny - przyznaje Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Udało się na nowo zagospodarować południowo-wschodni brzeg stawu Morawa (powstała stanica żeglarska), teraz przyszła pora na kolejne inwestycje. W niedalekiej przyszłości stworzona zostanie strefa kąpieliskowa z całą infrastrukturą towarzyszącą.

Głównym punktem kąpieliska, które będzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ma być plaża. Nie zabraknie także siłowni pod chmurką czy boiska do siatkówki plażowej. Najmłodsi będą mogli natomiast skorzystać z placu zabaw. Ponadto powstanie krąg grillowy, a całość dopełnią elementy małej architektury.

Miasto zapowiedziało także, że zostaną zrealizowane w tej okolicy też inne zadania. Chodzi m.in. o ścieżkę pieszo-rowerową. Trasa ma rozpoczynać się przy nowym budynku stanicy i będzie poprowadzona aż do cmentarza.

Powstanie ponadto nowy parking w miejscu obecnego, "dzikiego" zlokalizowanego przy ul. Sosnowieckiej. 

Kolejny etap metamorfozy Doliny Pięciu Stawów będzie realizowany w trybie zaprojektuj i wybuduj. Na oferty, w tym zakresie, miasto czeka do 31 marca. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał później 11 miesięcy na zaprojektowanie całości oraz wykonanie inwestycji. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE