Przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h. Mogło dojść do tragedii [WIDEO]

2020-01-29 8:48
Przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h. Mogło dojść do tragedii [WIDEO]
Autor: KMP Zabrze

Mieszkaniec Gliwic gnał swoim Mercedesem blisko 170 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h. Pirat drogowy nie zważał na to, że mógł doprowadzić do tragedii. Na szczęście wpadł w ręce policjantów patrolujących zabrzański odcinek DK88 w nieoznakowanym radiowozie z wideo rejestratorem. Zobaczcie wideo.

Pirat drogowy w Zabrzu. Przekroczył prędkość o 100 km/h

Do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy doszło w zeszły piątek popołudniu, gdy ruch na drogach był zdecydowanie większy. Policjanci z drogówki byli na patrolu na zabrzańskim odcinku DK 88. Zobaczyli pędzącego w stronę Gliwic mercedesa. Na ekranie policyjnego videoradaru pojawił się wynik 167 km/h. 44-letniemu mieszkańcowi Gliwic, który nie bacząc na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h, policjanci wręczyli mandat na kwotę 500 złotych oraz na jego koncie zapisano 10 punków karnych. Zobaczcie jak to wyglądało na wideo rejestratorze.

Policjanci przekonują, że zachowanie kierowcy mercedesa było niezwykle niebezpieczne, biorąc pod uwagę drogę na której 44-latek postanowił sobie urządzić piracki rajd. Zabrzański odcinek DK 88 przebiega wzdłuż lasu. Nierzadko zdarza się, że w tym miejscu na jezdnię wybiegają dzikie zwierzęta takie jak np. sarny.

- Przy prędkości 167 km/h kierująca nie miałby najmniejszych szans na wykonanie manewru obronnego w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na jej drodze - mówią policjanci

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE