Przed nami 16. Bieg po Nowe Życie. Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

2020-01-14 10:32 Materiał partnerski NAU
Bieg po NOwe Życie
Autor: mat.prasowe

Znamy dokładną datę 16.Biegu po Nowe Życie. To wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu promowanie zachowań protrasnplantologicznych. To projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji oraz zwiększaniu wiedzy i świadomości na temat transplantacji.

Bieg po Nowe Życie to jedna z najważniejszych kampanii społecznych w naszym kraju. Co roku w akcję angażują się znane osoby, aktorzy, sportowcy czy dziennikarze. Wydarzenie ma na celu zwiększanie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat transplantologii, czyli przeszczepu organów. Są to zabiegi, które bardzo często ratują ludzkie życie. Tegoroczna, 16. już edycja Biegu po Nowe Życie odbędzie się 18 kwietnia w Wiśle.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się na rynku w Wiślę, żeby razem z osobami po przeszczepach przejść w wyjątkowym marszu Nordic Walking. Akcja swoim zasięgiem obejmuje tak naprawdę cały kraj i z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników i ludzi, którzy chcą aktywnie włączyć się w kampanię prozdrowotną i proedukacyjną.

Ruszył informator transplontologia.info. Wszystko, co trzeba wiedzieć o transplantologii

Pod koniec zeszłego roku ukazał się pierwszy numer Informatora transplantologia.info, wydawnictwa elektronicznego Biegu po Nowe Życie i portalu www.transplantologia.info, w którym publikowane są informacje dotyczące polskiej medycyny transplantacyjnej. Pierwszy z numerów obalał mity jak również poruszał najczęściej pojawiające się pytania o przeszczepie narządów. W najnowszym numerze możemy przeczytać o pionierskich zabiegach, uznanych metodach leczenie czy też o historii polskiej transplantologii. Więcej informacji TUTAJ