Przebudowa DK81. We wtorek otwarcie nowego zjazdu

2022-01-14 16:06
Przebudowa zjazdu
Autor: UM Katowice

Już 18 stycznia w godzinach popołudniowych na wysokości Giszowca zostanie otwarty nowy zjazd. Kierowcy będą mogli skorzystać z zjazdu z ulicy Pszczyńskiej w kierunku od Centrum Katowic w ulicę 73-go Pułku Piechoty w kierunku Ligoty i Ochojca.

Otwarcie nowego zjazdu powinno nie tylko usprawnić ale i również ułatwić ruch drogowy. Na inwestycji skorzystają zarówno kierowcy jak i sami piesi.

- Oprócz rozwiązania dla kierowców są to rozwiązania automatycznie dla komunikacji miejskiej, ponieważ to są też uczestnicy ruchu drogowego. Natomiast, zwróćmy uwagę też na przejścia dla pieszych. W tej chwili wykonawca intensyfikuje pracę nad przejściem dla pieszych na wysokości przystanka autobusowego tak, aby jak najszybciej oddać to przejście mieszkańcom. Przejście stanie się w szczególności korzystne dla mieszkańców Giszowca - mówi Ewa Lipka Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Katowice

Jest to największa inwestycja drogowa miasta od czasu budowy tunelu pod rondem im. gen. Jerzego Ziętka. Co ważne, przedsięwzięcie składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to wspomniany węzeł na wysokości Giszowca, natomiast druga dotyczy rozbudowy ulicy Pszczyńskiej (DK86) od autostrady A4 do ul. Górniczego Stanu.

Koszt inwestycji wyniósł 308 milionów złotych, warto jednak zauważyć, że większa część środków (ponad 290 milionów) została pozyskana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna liczba przebudowanych oraz rozbudowanych odcinków wynosi nieco 4 km.

Miasto przewiduje również inne mniejsze remonty, które mają głównie na celu zmniejszenie ruchu drogowego, a także przyczynienie się do poprawy jakości życia mieszkańców miasta. Już niedługo będą przeprowadzane rozmowy na temat projektu przedłużenia ulicy Bocheńskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE