Prawie dwa tysiące zawodników na starcie ósmego Biegu Wiosennego w Parku Śląskim. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku

2021-03-07 11:26 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek

Uczestnicy podzieleni na grupy do pokonania mają 10-kilometrową pętlę. Mają na to 90 minut. W 2019 roku najlepszemu zawodnikowi zajęło to 31 minut i 17 sekund.

W tym roku zawodnicy mają do pokonania jedną, bardzo urozmaiconą pętlę i dosyć długi podbieg przy alei Leśnej - nie należy ona do łatwych, ale ma ciekawy profil. Zawodnicy startują z Pól Marsowych i będą wypuszczani indywidualnie do godziny 13:00.

Zawodnicy startują w 15-minutowych przedziałach czasowych z wyznaczonej strefy startowej. Zakończenie biegu planowane jest o godz. 14:30 a dekoracja zwycięzców ok 13:45. Jest 6 kategorii dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Łącznie nagrodzonych będzie 39 osób.

W ostatniej edycji, w 2019 roku, start ukończyło 2348 osób. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund. Pobił tym samym rekord trasy.

Bieg przeprowadzony jest zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15