Wakacyjna praca

i

Autor: pixabay.com Wakacyjna praca

Pracy wakacyjnej jak na lekarstwo. Młodzi ludzie mają problem, by zarobić na wakacje, studia, czy nowe ciuchy

2020-08-11 13:44

Pandemia odebrała młodym ludziom możliwość dorobienia w wakacje. Na rynku brakuje ofert pracy sezonowej dla młodzieży uczącej się. Ochotniczy Hufiec Pracy w Sosnowcu przyznaje, że chociaż powoli rusza branża imprez, to i tak ofert na rynku jest bardzo mało.

W wakacje uczniowie szkół ponadpodstawowych, czy studenci często starali się zarobić pieniądze na wakacyjny wyjazd, studia, nowe ciuchy, czy drobne przyjemności. Motywacja każdego z nich była różna. W tym roku jednak ofert pracy sezonowej jest jak na lekarstwo.

- Na chwilę obecną nie mamy ani ofert pracy przy inwentaryzacji, ani na promocji. Jedyne co rusza to branża imprez np na Stadionie Śląskim. Wtedy pojawiają się oferty stweradów, obsługi, czy pracowników porządkowych - powiedziała nam Magdalena Padacz z Młodzieżowego Centrum Kariery w Sosnowcu.

Koronawirus sprawił, że runek pracy bardzo się zmienił. Przedsiębiorcy rezygnują z pracowników sezonowych, bo niejednokrotnie sami borykają się z kłopotami finansowymi.

Z powodu pandemii brakuje również ofert pracy za granicą.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE