Ratusz w Opolu

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Praca

Praca marzeń dla trzech osób. Wpłynęło prawie tysiąc zgłoszeń

Urząd miasta ogłosił rekrutację do pracy. Szuka kandydatów do pracy w charakterze testera atrakcji Opola. Zgłoszeń przyszło tak dużo, że zamiast jednej, zatrudnione zostaną trzy osoby!

Oferta pracy w Opolu miała być tylko chwytem marketingowym i dobrą zabawą z okazji 1 kwietnia, a tak rozgrzała Polaków, że teraz sam urząd miasta musi potraktować ją na serio. Chodzi o stanowisko Testera Atrakcji Opola. Na ogłoszenie wpłynęło prawie tysiąc zgłoszeń z całego kraju a nawet z Austrii i Holandii.

Bardzo dużo aplikacji nadesłali mieszkańcy innych miast wojewódzkich - Warszawy, Szczecina, Gdańska, Krakowa czy Wrocławia. Są też zgłoszenia Polaków mieszkających w Austrii czy Holandii. Tak dużego odzewu się nie spodziewaliśmy - mówi Aleksandra Śmierzyńska z wydziału promocji Urzędu Miasta w Opolu, cytowana przez tokfm.pl

Jaka jest praca marzeń?

Do Opola wpłynęły liczne zgłoszenia od osób, które chcą zostać Testerami Atrakcji, bo same lubią zwiedzać. Oferta zawiera szereg punktów, które wydają się łatwe do spełnienia pod warunkiem, że faktycznie czujemy się turystami i lubimy aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wśród punktów obowiązkowych do odwiedzenia znalazły się takie atrakcje Opola jak:

  • Muzeum Polskiej Piosenki
  • wieża Piastowska
  • Muzeum Wsi Opolskiej
  • ogród zoologiczny z akwarium

Zadaniem Testera Atrakcji Opola ma być:

  1. Spędzenia udanego weekendu w Opolu - stolicy polskiej piosenki
  2. Zaangażowania w przeżywanie dobrych, pozytywnych emocji podczas zwiedzania
  3. Informacji zwrotnej, jak podobało się podczas wizyty w mieście

Ile zarobi Tester Atrakcji Opola?

W ogłoszeniu pracę urząd w Opolu zawarł również informację o wypłacie dla Testera Atrakcji Opola. Okazuje się, że wynagrodzeniem nie będą pieniądze, a możliwość całkowicie darmowego weekendowego pobytu w tym pięknym śląskim mieście. Za noclegi, wyżywienie i pełną ofertę turystyczną płaci urząd miasta.

Osoba, która zostanie wybrana, przyjedzie do Opola w wybranym przez siebie terminie i przez cały weekend - od piątku do niedzieli - będzie zwiedzać Opole razem z przewodnikiem i poznawać atrakcje naszego miasta - mówi Aleksandra Śmierzyńska. - Będziemy prosić testera o opinie i będziemy chcieli, by ta osoba dokumentowała Opole ze swojej perspektywy i pokazywała je w mediach społecznościowych czy gdziekolwiek ma taką możliwość. My też będziemy podążać za testerem, obserwować i filmować zwiedzanie.

Oferta pracy w charakterze Testera Atrakcji Opola spotkała się z takim zainteresowaniem, że zamiast jednej Opole zatrudni trzy osoby.

Wybór kandydatów nastąpi 22 kwietnia.

Ciekawostki o Śląsku QUIZ Sprawdź, czy znasz zaskakujące fakty

Pytanie 1 z 14
Oblaty to tradycyjny śląski przysmak. Wypiekany jest w:
Źródło: Praca marzeń w Opolu dla trzech osób. Wpłynęło prawie tysiąc zgłoszeń