Pożar w Sosnowcu. Pali się kamienica w centrum miasta

2022-05-26 15:18

Pożar kamienicy w Sosnowcu wybuchł po godz. 14. Kamienica w Sosnowcu przy ul. Małachowskiego zaczęła się palić w niewyjaśnionych okolicznościach. Na miejscu błyskawicznie rozpoczęła się akcja gaśnicza strażaków. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Pożar kamienicy w Sosnowcu

Pożar w Sosnowcu został zauważony tuż po godz. 14. Kamienica przy ul. Małachowskiego od lat stoi nieużywana, gdyż grozi zawaleniem. Tuż za nią znajdują się pomieszczenia gospodarcze i to w nich doszło do wybuchu pożaru.

- Gdy strażacy przyjechali na miejsce, zauważyli, że pożarem objęta jest zabudowa drewniana. Przy kamienicy stoją składziki i pomieszczenia gospodarcze - informuje oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Na miejscu akcję gaśniczą prowadzą cztery jednostki straży pożarnej. Jest także drabina i wozy rozpoznawcze. 

Ulica Małachowskiego w Sosnowcu jest obecnie nieprzejezdna. Policja wyznaczyła objazdy. Wiąże się to z utrudnieniami także dla komunikacji miejskiej. 

Jakie są przyczyny pożaru kamienicy w Sosnowcu

Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru kamienicy przy Małachowskiego. Wiadomo, że od dawna nikt w niej nie mieszkał, lecz okazjonalnie zatrzymują się w niej bezdomni. Być może ogień został przypadkowo zaprószony.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE