Pożar pustostanu w Bytomiu. Część dachu uległa zawaleniu

i

Autor: KM PSP w Bytomiu

Strażacy długo walczyli z ogniem

Pożar pustostanu w Bytomiu. Część dachu uległa zawaleniu

W Bytomiu, w dzielnicy Bobrek, doszło do pożaru pustostanu. Część dachu uległa zawaleniu. Na szczęście, w środku budynku nikt nie przebywał.

Pożar pustostanu w Bytomiu-Bobrku

W niedzielę, 4 czerwca, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dwupiętrowego pustostanu przy ul. Huty Julia w Bytomiu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar dachu pustostanu. Jego część uległa zawaleniu i znajdowała się wewnątrz budynku.

Ze względu na zły stan obiektu, podjęto decyzję o prowadzeniu - we wstępnej fazie - działań gaśniczych z zewnątrz budynku. - O godzinie 2:34 pożar został zlokalizowany. Po lokalizacji przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu od wnętrza budynku - poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Po kilku godzinach udało się ugasić pożar. A budynek został przeszukany częściowo - nie stwierdzono osób poszkodowanych. Nie przeszukano natomiast szczegółowo zawalonej części budynku, ale sprawdzono ją wizualnie i przy użyciu kamery termowizyjnej z drabin oraz miejsc bezpiecznych.

Po godz. 11 - ze względu na brak stabilności stropów - wycofano wszystkich ratowników z budynku. Dalsze działania były kontynuowane z zewnątrz przy użyciu dwóch drabin mechanicznych. O godz. 17:05 na miejsce zdarzenia przybyła SGPR Jastrzębie-Zdrój, która rozstawiła aparaturę do kontroli stabilności budynku. - Następnie do budynku wprowadzono dwa psy, które nie zasygnalizowały przebywania w nim osób - dodają bytomscy strażacy. 

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE