Pożar Biedronki w Katowicach. Klienci i personel zostali ewakuowani ze sklepu

2021-03-31 14:33
Pożar Biedronki w Katowicach. Klienci i personel zostali ewakuowani ze sklepu
Autor: Kacper Mrukwa Do zdarzenia doszło dzisiaj, 31 marca tuż po godzinie 12.00

Do poważnego pożaru na terenie sklepu Biedronka przy ulicy 1 Maja w Katowicach. Zapaliły się śmieci na zapleczu dyskontu, ogień rozprzestrzenił się na ścianę zewnętrzną i poszycie dachu. Klienci i personel zostali ewakuowani.

Pożar sklepu Biedronka przy ulicy 1 Maja w Katowicach

Ogień wybuchł jeszcze na zewnątrz sklepu wielkopowierzchniowego. Zapaliły się śmieci, potem zajęła się też ściana zewnętrzna i część zaplecza. Na miejsce zostali wezwani strażacy.

- Około godzin 12.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze na zapleczu dyskontu przy ulicy 1 Maja w Katowicach. Na miejscu mamy 10 zastępów. Po dojeździe dowódca stwierdził pożar śmieci na zewnątrz obiektu. 50 osób zostało ewakuowanych i 5 osób z personelu - mówi nam Adam Kryla ze Straży Pożarnej w Katowicach.

- W wyniku oddziaływania termicznego uszkodzona został ściana zewnętrzna budynku oraz poszycie dachu - dodaje Kryla. Sytuacja jest już opanowana.

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE