Minister zdrowia na Śląsku: Sytuacja jest już krytyczna. Pacjenci przewożeni są do Radomska, Zakopanego i Kędzierzyna-Koźla

i

Autor: Dariusz Brombosz Adam Niedzielski zapowiedział dzisiaj relokację pacjentów ze Śląska do innych województw

Minister zdrowia na Śląsku: Sytuacja jest już krytyczna. Pacjenci przewożeni są do Radomska, Zakopanego i Kędzierzyna-Koźla

2021-03-31 13:39

Adam Niedzielski wziął dzisiaj udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego w Katowicach. Minister zdrowia przyznał, że sytuacja na Śląsku jest krytyczna względem liczby zachorowań i hospitalizacji i zapowiedział, że pacjenci będą przewożeni do szpitali w innych województwach. Szczegóły w naszym artykule.

Nawet 170 pacjentów zakażonych koronawirusem zostanie przeniesionych z województwa śląskiego do szpitali w Radomsku i Kędzierzynie Koźlu. Minister zdrowia Adam Niedzielski jest dzisiaj na Śląsku. Szef resortu zdrowia wziął udział w posiedzeniu Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Potem minister wyszedł do dziennikarzy. Stwierdził, że sytuacja w województwie śląskim jest "krytyczna pod względem względem liczby zachorowań i hospitalizacji"

- Dlatego podjęliśmy decyzję o relokacji pacjentów. Dzisiaj będzie to prawie 20 osób - zapowiedział Adam Niedzielski. Dodał, że około. 170 pacjentów będzie relokowanych poza województwo transportem kołowym. Przez 24 godziny na dobę ma też pracować Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które również będzie transportowało pacjentów.

- Te moce, które były systematycznie i są przez pana wojewodę przeznaczane na walkę z covidem, powoli te moce się wykańczają - powiedział minister Niedzielski.

Zdaniem ministra zdrowia głównym źródłem zakażeń na Śląsku jest ruch graniczny z Czechami. Szef resortu zdrowia już zapowiedział, że na okres Świąt Wielkanocnych zostanie wzmocniona kontrola graniczna na przejściach granicznych Polski z Republiką Czeską.

Ostatniej doby w województwie śląskim potwierdzono ponad 6 tysięcy nowych przypadków zakażeń. To najwyższy wynik od początku pandemii koronawirusa w Polsce.

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!