Minister zdrowia na Śląsku: Sytuacja jest już krytyczna. Pacjenci przewożeni są do Radomska, Zakopanego i Kędzierzyna-Koźla

2021-03-31 13:39
Minister zdrowia na Śląsku: Sytuacja jest już krytyczna. Pacjenci przewożeni są do Radomska, Zakopanego i Kędzierzyna-Koźla
Autor: Dariusz Brombosz Adam Niedzielski zapowiedział dzisiaj relokację pacjentów ze Śląska do innych województw

Adam Niedzielski wziął dzisiaj udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego w Katowicach. Minister zdrowia przyznał, że sytuacja na Śląsku jest krytyczna względem liczby zachorowań i hospitalizacji i zapowiedział, że pacjenci będą przewożeni do szpitali w innych województwach. Szczegóły w naszym artykule.

Nawet 170 pacjentów zakażonych koronawirusem zostanie przeniesionych z województwa śląskiego do szpitali w Radomsku i Kędzierzynie Koźlu. Minister zdrowia Adam Niedzielski jest dzisiaj na Śląsku. Szef resortu zdrowia wziął udział w posiedzeniu Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Potem minister wyszedł do dziennikarzy. Stwierdził, że sytuacja w województwie śląskim jest "krytyczna pod względem względem liczby zachorowań i hospitalizacji"

- Dlatego podjęliśmy decyzję o relokacji pacjentów. Dzisiaj będzie to prawie 20 osób - zapowiedział Adam Niedzielski. Dodał, że około. 170 pacjentów będzie relokowanych poza województwo transportem kołowym. Przez 24 godziny na dobę ma też pracować Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które również będzie transportowało pacjentów.

- Te moce, które były systematycznie i są przez pana wojewodę przeznaczane na walkę z covidem, powoli te moce się wykańczają - powiedział minister Niedzielski.

Zdaniem ministra zdrowia głównym źródłem zakażeń na Śląsku jest ruch graniczny z Czechami. Szef resortu zdrowia już zapowiedział, że na okres Świąt Wielkanocnych zostanie wzmocniona kontrola graniczna na przejściach granicznych Polski z Republiką Czeską.

Ostatniej doby w województwie śląskim potwierdzono ponad 6 tysięcy nowych przypadków zakażeń. To najwyższy wynik od początku pandemii koronawirusa w Polsce.

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE