Powstanie droga ekspresowa z Bielska-Białej do Krakowa! To tak zwana Beskidzka Droga Integracyjna

2022-12-19 20:43
Beskidzka ekspresówka
Autor: GDDKiA mat. pras.

Z Bielska-Białej do Krakowa pojedziemy szybciej. Jednak zanim to nastąpi trzeba będzie trochę poczekać. Przyjęto założenia Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

Rząd przyjął do realizacji tak zwaną Beskidzką Drogę Integracyjną. Dzięki nowej infrastrukturze szybciej dotrzemy z Bielska-Białej do Krakowa. S52 z Bielska-Białej do Głogoczowa pod Krakowem ma zostać zrealizowana do 2031 roku.

Droga ekspresowa z Bielska-Białej do Krakowa

Według wstępnych założeń, przetarg na budowę S52 zaplanowany jest na 2025 rok. Informacje o drodze ekspresowej z Bielska-Białej do Krakowa pojawiały się w mediach już w połowie 2021 roku. Wtedy też droga trafiła do wstępnego projektu programu.

Krakowski oddział GDDKiA ogłosi przetarg w systemie projektuj i buduj. Realizacja podzielona będzie na pięć odcinków. Realizacja ma się odbyć w latach 2027 – 2031.

Sieć dróg w Polsce do 2031 roku

Według Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku z perspektywą do 2033 roku, w Polsce ma powstać ponad 2,5 tys. km nowych dróg szybkiego ruchu. Ponadto dokończone mają zostać trwające inwestycje. Planowane jest też ukończenie pełnej sieci autostrad i dróg ekspresowych. Pieniądze na realizacje będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowe zasilanego m.in. środkami pochodzącymi z funduszy unijnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE