Poważny wypadek w kopalni Pniówek. Podwieszana kolejka uderzyła w górnika. Mężczyzna ma złamaną miednicę

2021-12-02 8:44
Poważny wypadek w kopalni Pniówek. Podwieszana kolejka uderzyła w górnika. Mężczyzna ma złamaną miednicę
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Do groźnego wypadku doszło w środę, 1 grudnia na terenie kopalni Pniówek. Podwieszana kolejka spalinowa przemieściła się w niekontrolowany sposób i uderzył w pracującego tam górnika. 51-letn mężczyzna trafił do szpitala ze złamaną miednicą.

Do bardzo groźnego wypadku doszło 1 grudnia po południu w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Pniówek. Jak poinformował dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, do wypadku doszło na skrzyżowaniu pochylni K1 z chodnikiem K9 w pokładzie 362/3 na poziomie 830/1000.

- W trakcie transportu kabla elektrycznego górniczego zestawem kolejki podwieszanej spalinowej nastąpiło pochwycenie materiału w postawionym na spągu pojemniku kontenerowym, co spowodowało jego niekontrolowane przemieszczenie w kierunku konstrukcji przenośnika taśmowego i uderzenie przechodzącego obok pracownika - przekazał WUG.

Poszkodowany górnik to 51-letni mężczyzna, który zaraz po zdarzeniu skarżył się na uraz jamy brzusznej. Na teren kopalni przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrał mężczyznę do w Katowicach Ochojcu. 

Tam u górnika rozpoznano złamanie miednicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE