potrącenie

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Potrącenie rowerzystki w Krupskim Młynie. Starsza kobieta trafiła do szpitala

W Krupskim Młynie (pow. tarnogórski) doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Starsza kobieta jadąca na rowerze została potrącona przez samochód marki Opel. Rowerzystka została przewieziona do szpitala.

Krupski Młyn. Rowerzystka została potrącona przez samochód

We wtorek, 23 kwietnia w miejscowości Krupski Młyn doszło do potrącenia rowerzystki. Zgłoszenie wpłynęło na komendę policji przed godziną 8.00. Na miejscu zdarzenia policjanci  potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że 18-letni kierowca opla, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 63-letniej rowerzystce. Kontakt z pojazdem skończył się dla kobiety obrażeniami i transportem do szpitala.

Obydwoje mieszkańcy Krupskiego Młyna byli trzeźwi. Teraz dokładnym wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia zajmą się śledczy z Tarnowskich Gór.

Niestety mimo wielu apeli i prowadzonych akcji kontrolno – prewencyjnych w naszym powiecie nadal dochodzi do przykrych zdarzeń z udziałem rowerzystów. Apelujemy i przypominamy o zdrowym rozsądku na drodze. Znajomość przepisów prawa oraz odpowiednie przygotowanie do podróży, powinno być kluczem do bezpieczeństwa - apeluje policja.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?