Potężny wstrząs na Śląsku! Zatrzęsło domami w Katowicach, Mysłowicach, Chorzowie i Sosnowcu

2021-09-15 7:42
Potężny wstrząs na Śląsku! Zatrzęsło domami w Katowicach, Mysłowicach, Chorzowie i Sosnowcu
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Do bardzo silnego wstrząsu doszło we wtorek, 14 września późnym wieczorem na Śląsku. Tąpnięcia wyczuwalnego przez kilka sekund mogli doświadczyć mieszkańcy m.in. Katowic, Mysłowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich oraz Sosnowca i Jaworzna. Co się stało?

Potężny wstrząs na Śląsku! We wtorek, 14 września około godziny 19.00 zatrzęsła się ziemia. Dość mocno odczuli to mieszkańcy kilku miast na terenie aglomeracji górnośląskiej. Wstrząs był wyczuwalny m.in. w Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Mysłowicach, Sosnowcu oraz Jaworznie. Co się stało? Do wstrząsu doszło w kopalni Staszic Wujek na ścianie 15BS, na pokładzie 510/3.

- Z moich informacji wynika, że wyniku wstrząsu nikt nie został poszkodowany, bo załoga jeszcze nie rozpoczęła pracy w tamtym rejonie. Nie mamy informacji, żeby ktoś ucierpiał. Prawdopodobnie nie ma także skutków tego wstrząsu na dole - powiedział rzecznik PGG Tomasz Głogowski w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. Na powierzchni również nie było widać skutków wstrząsu. Wiadomo, że miał on siłę 2x10x7 J (dżula).

Pogrzeb Wiesława Gołasa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE