Potężny pożar w Będzinie. Płonie kamienica w centrum

2022-07-05 19:40

Pożar w Będzinie wybuchł w kamienicy przy ul. Modrzejowskiej. Płomienie buchają na kilka kilometrów. Z pożarem walczy 50 strażaków, którym udało się ewakuować mieszkańców. Trwa walka z czasem, bo nie wiadomo, czy w kamienicy są inni ludzie.

Pożar w Będzinie

Ogromny pożar wybuchł we wtorek wieczorem w centrum Będzina. Płomienie buchnęły z kamienicy przy ul. Modrzejowskiej. Strażacy ewakuowali 7 mieszkańców.

Jak informują strażacy, budynek jest opuszczony, lecz wiadomo, że nocują tam różni ludzie bez stałego adresu zamieszkania. Trwa walka z czasem, bo nie ma pewności, czy kogoś nie było w środku.

- Na razie nie jesteśmy wstanie wejść do środka budynku, ponieważ zawalił się strop. Na miejscu pracuje 10 zastępów, w sumie 50 strażaków - informuje st. kpt. mgr inż. Krystian Biesiadecki

Płonąca kamienica znajduje się w pobliżu Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Mimo to dosyć często dochodzi tam do różnych niegroźnych podpaleń. To było kolejne w ostatnich dniach, lecz tym razem najwyraźniej podpalaczom udało się wzniecić pożar, który stwarza realne zagrożenie.

Dym, który wydobywa się w płonącego budynku, czuć w całym Będzinie. Zadymienie jest tak potężne, że utrudnia przejazd kierowcom. W centrum Będzina tworzą się ogromne korki.

Płonie kamienica w Będzinie. Zobacz wideo

Z ogniem walczy dziesięć zastępów straży pożarnej, w tym JRG Będzin, OSP Łagisza i OSP Grodziec.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE