Potężne burze z gradem przejdą nad Śląskiem i Zagłębiem. Będzie też mocno wiało. IMGW wydało ostrzeżenie

i

Autor: pixabay.com

Potężne burze z gradem przejdą nad Śląskiem i Zagłębiem. Będzie też mocno wiało. IMGW wydało ostrzeżenie

2020-04-29 13:16

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące występowania gwałtownych burz z gradem na terenie województwa śląskiego. Pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego obowiązuje w środę, 29 kwietnia w godzinach od 13:30 do 21.00. Szczegóły na slask.eska.pl.

Prognoza pogody dla Śląska i Zagłębia. Nadciągają potężne burze

Już dzisiaj, 29 kwietnia niebo nad Śląskiem i Zagłębiem zasnują ciemne chmury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo nr 62 dot. zjawiska: burze z gradem. Stopień zagrożenia: 1. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 13:30 do godz. 21:00 dn. 29.04.2020 r. na terenie woj. śląskiego.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad - informuje IMGW.

Opady deszczu mają być gwałtowne, ale krótkotrwałe. Jeśli tak się stanie to na pewno natura trochę odetchnie, a sytuacja hydrologiczna ulegnie delikatnej poprawie. Jak informują Łowcy Burz z Podbeskidzia, największa szansa na burze będzie w górach. Temperatura przed załamaniem pogody w środę wzrośnie do 17-19*C, po południu spadnie do 11-13*C. W nocy dalej przelotne opady, lokalnie dość silne.

Padać ma też w czwartek po południu, a temperatura wzrośnie do 13-16*C. Wstępne prognozy pogody na majówkę wskazują na to, że niebo będzie w przeważającej większości zachmurzone, przelotnie może popadać.

- Generalnie w tym tygodniu powinno spaść kilkanaście/kilkadziesiąt litrów deszczu. Nie jest to zabójcza ilość ale przynajmniej odrobinę poprawi to warunki hydrologiczne - uważają Łowcy Burz z Podbeskidzia.

Burzowy QUIZ. Sprawdź co wiesz o burzy!

Pytanie 1 z 8
Gęste, wysokie chmury burzowe to:
burze
Śląskie pingwiny wyszły na pierwszy spacer
Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami