Potężne burze z gradem przejdą nad Śląskiem i Zagłębiem. Będzie też mocno wiało. IMGW wydało ostrzeżenie

2020-04-29 13:16
Potężne burze z gradem przejdą nad Śląskiem i Zagłębiem. Będzie też mocno wiało. IMGW wydało ostrzeżenie
Autor: pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące występowania gwałtownych burz z gradem na terenie województwa śląskiego. Pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego obowiązuje w środę, 29 kwietnia w godzinach od 13:30 do 21.00. Szczegóły na slask.eska.pl.

Prognoza pogody dla Śląska i Zagłębia. Nadciągają potężne burze

Już dzisiaj, 29 kwietnia niebo nad Śląskiem i Zagłębiem zasnują ciemne chmury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo nr 62 dot. zjawiska: burze z gradem. Stopień zagrożenia: 1. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 13:30 do godz. 21:00 dn. 29.04.2020 r. na terenie woj. śląskiego.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad - informuje IMGW.

Opady deszczu mają być gwałtowne, ale krótkotrwałe. Jeśli tak się stanie to na pewno natura trochę odetchnie, a sytuacja hydrologiczna ulegnie delikatnej poprawie. Jak informują Łowcy Burz z Podbeskidzia, największa szansa na burze będzie w górach. Temperatura przed załamaniem pogody w środę wzrośnie do 17-19*C, po południu spadnie do 11-13*C. W nocy dalej przelotne opady, lokalnie dość silne.

Padać ma też w czwartek po południu, a temperatura wzrośnie do 13-16*C. Wstępne prognozy pogody na majówkę wskazują na to, że niebo będzie w przeważającej większości zachmurzone, przelotnie może popadać.

- Generalnie w tym tygodniu powinno spaść kilkanaście/kilkadziesiąt litrów deszczu. Nie jest to zabójcza ilość ale przynajmniej odrobinę poprawi to warunki hydrologiczne - uważają Łowcy Burz z Podbeskidzia.

Śląskie pingwiny wyszły na pierwszy spacer
Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE