Zawody fitness Xyrox Polska w MCK Katowice

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Katowice

Pot, łzy i zacięta rywalizacja podczas Hyrox Polska w MCK w Katowicach. Było warto walczyć GALERIA

Na jeden dzień Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zamieniło się w prawdziwą arenę wyścigową. Kilkudziesięciu miłośników fitness przyjechało do stolicy województwa śląskiego, by spróbować swoich sił w zawodach Hyrox Polska. Rywalizacja była zacięta, bo stawka była ogromna - sportowcy walczyli o przepustkę na prestiżowe mistrzostwa świata, które odbędą się w czerwcu we Francji.

Zawody Hyrox Polska w MCK Katowice

W sobotę 24 lutego Międzynarodowe Centrum Kongresowe zamieniło się w prawdziwą arenę wyścigową. Wszystko za sprawą Hyrox - prestiżowych wyścigów w stylu fitness, które organizowane są na całym świecie. Pierwsze zawody w Polsce odbyły się w zeszłym roku w Warszawie. Po ich sukcesie organizatorzy postanowili dać szansę południowej Polsce i na miejsce kolejnej edycji wybrali Katowice.

Zawodnicy walczyli o przepustkę na Mistrzostwa Świata Hyrox, które odbędą się w czerwcu tego roku w Nicei. Tylko jedna osoba mogła zostać zwycięzcą i zakwalifikować się do wyjazdu, dlatego rywalizacja była bardzo zacięta. W ramach wyścigu każdy uczestnik musiał przebiec dystans 8 km - po każdym kilometrze do wykonania były zadania w 8 różnych stacjach treningowych.

Zobaczcie zdjęcia z wyścigu Hyrox Polska w MCK Katowice: