Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym na siłowni

i

Autor: KMP Katowice

Katowice

Policja wbiła na siłkę, żeby zatrzymać poszukiwanego. Takie rzeczy tylko w filmach... i w Katowicach

Wyobraźcie sobie taką scenkę. Po pracy przychodzicie do swojej ulubionej siłowni, żeby się wyładować po stresującym dniu. Kładziecie się na ławeczce i już chcecie wyciskać sztangę, gdy nagle na siłkę wbija chmara policjantów. Brzmi jak scenariusz filmu Patryka Vegi? Może, ale to wydarzyło się naprawdę. W Katowicach.

Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym na siłowni 

Jakby tego było mało, wszystko zaczęło się od policjanta na wolnym, który wybrał się na zakupy z dziećmi do galerii handlowej. Przy wejściu na siłownię całkowicie przypadkowo zauważył 27-latka poszukiwanego listem gończym. Nie mógł sam podjąć interwencji, bo był z dziećmi, ale powiadomił o swoich podejrzeniach funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy Wsparcia Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach.

Mundurowi weszli więc na siłownię, gdzie podjęli interwencję wobec totalnie zaskoczonego 27-latka. Powód jego szoku szybko wyszedł na jaw. Otóż mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany listem gończym, dlatego też ciągle zmieniał miejsce zamieszkania. Robił wszystko, by ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Zapomniał tylko zmienić siłownię. Cały czas ćwiczył w tym samym przybytku potu i łez, aż w końcu jego przywiązanie okazało się jego zgubą. 

27-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe cztery miesiące za przestępstwo narkotykowe popełnione w 2022 roku.