Poszukiwany po 20 latach wpadł na lotnisku. Na koncie ma wiele oszustw

i

Autor: Archiwum Poszukiwany po 20 latach wpadł na lotnisku. Na koncie ma wiele oszustw

Kryminalne

Poszukiwany po 20 latach wpadł na lotnisku. Na koncie ma wiele oszustw

Policja w Mikołowie po 20 latach zakończyła sprawę pochodzącego z Wyr 51-latka. Mężczyzna był poszukiwany za oszustwa na terenie powiatu mikołowskiego. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawa ciągnęła się od 2003 roku. Wtedy to obecnie 51-letni mieszkaniec Wyr uciekł z kraju przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany za oszustwa  na łączną kwotę prawie 111 tysięcy złotych. Jako ówczesny przedstawiciel firmy udzielającej pożyczek, w 2003 roku zawarł z 37 klientami umowy na zadeklarowaną przez nich kwotę, jednak dodatkowo dał im do podpisu kolejne umowy, a pieniądze z udzielonych na tej podstawie pożyczek przywłaszczył sobie.

51-latek wpadł na lotnisku w podkrakowskich Balicach 2 czerwca, kiedy przyleciał do Polski z Włoch. Zatrzymany przez małopolskich policjantów, jeszcze tego samego dnia został tymczasowo aresztowany. Pod koniec czerwca usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE