Ponad milion złotych dla gliwickiego szpitala na walkę z COVID-19

2020-06-30 17:55 Jolanta Skwaradowska
Ponad milion złotych dla gliwickiego szpitala na walkę z COVID-19
Autor: Szpital Miejski nr.4 w Gliwicach Ponad milion złotych dla gliwickiego szpitala na walkę z COVID-19

Ponad milion złotych otrzymał od marszałka woj. śląskiego, Szpital Miejski numer 4 w Gliwicach. Pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z koronawirusem. Szpital dzięki temu wsparciu będzie mógł zakupić nowy sprzęt taki jak aparaty USG i RTG, a także specjalistyczny sprzęt komputerowy.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach otrzymał od marszałka woj. śląskiego ponad milion złotych na walkę z COVID-19.  Dzięki tym środkom placówka będzie mogła jeszcze efektywniej walczyć ze skutkami pandemii koronawirusa.

Fundusze zostaną wykorzystane m.in. na zakup niezbędnego sprzętu medycznego: aparatów USG i RTG, a także specjalistycznego sprzętu komputerowego i łóżek szpitalnych dla chorych wymagających intensywnej opieki medycznej.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, od 1 maja 2020 roku Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy Zygmunta Starego 20 pełni rolę szpitala zakaźnego jednoimiennego, gdzie leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem m.in. wymagający dializoterapii, a także intensywnej opieki medycznej oraz specjalistycznego leczenia.

Od początku istnienia oddziału zakaźnego przy Zygmunta Starego 20 w Gliwicach przyjęto i leczono ponad 200 chorych z COVID-19. W szpitalu wyleczono z koronawirusa jedną z najstarszych pacjentek w Polsce, 94-letnią mieszkankę Bytomia.

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.