Ponad 54 mln zł dotacji rządowej na infrastrukturę drogową w woj. śląskim

i

Autor: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Komunikacja

Inwestycje dla pieszych i rowerzystów w woj. śląskim dotowane przez rząd

2023-09-27 16:40

Ponad 54 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi w tym roku do woj. śląskiego na wsparcie inwestycji chroniących m.in. pieszych i rowerzystów.

Dotacja rządowa na infrastrukturę drogową w woj. śląskim. To ponad 54 mln zł

Jeszcze w tym roku utworzone zostaną w woj. śląskim nowe przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe i perony przystankowe z dojazdami - łącznie będzie to 122 elementów infrastruktury drogowej. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczonych zostanie na to ponad 54 mln złotych. Poinformował o tym w środę, 27 września na konferencji prasowej wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

- To jeden z bardzo wielu rządowych programów, które są dedykowane dla samorządów. Co warto podkreślić, często zdarza się, że to mieszkańcy wskazują, co należy poprawić, aby mogli czuć się bezpiecznie na naszych traktach. I tak też jest w przypadku Pyskowic, w których dzisiaj byliśmy - to właśnie mieszkańcy zgłaszali, że tu jest niezbędny chodnik, oświetlenie, przejście dla pieszych po to, by poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu – mówił wojewoda. 

Inwestycje będą realizowane m.in. w Pyskowicach, Bytomiu i Tarnowskich Górach

Pyskowice z tej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają 375 tys. zł, a powiat gliwicki (na inwestycje w Pyskowicach i Paniówkach) 1,643 mln zł. Bytom dostanie 1,356 mln zł, a powiat tarnogórski - na inwestycje w Tarnowskich Górach i Ożarowicach - blisko 826 tys. zł.

Maksymalny okres realizacji zadania to 12 miesięcy.

Od 2019 r. na modernizacje i remonty dróg samorządowych w woj. śląskim skierowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 866,9 mln zł. Przy tym wsparciu wyremontowano blisko 608 km dróg.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE