Ponad 1300 mandatów dla kierowców w Katowicach za złe parkowanie. Zobaczcie najlepszych mistrzów parkowania [ZDJĘCIA]

2021-07-21 12:01 Arkadiusz Nauka

Od początku akcji Straż Miejska w Katowicach przeprowadziła 5075 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”. Strażnicy najczęściej interweniują w Śródmieściu oraz na Koszutce. W sumie w ciągu już ponad 80 dni trwania akcji strażnicy wystawili ponad 1300 mandatów.

Straż Miejska w Katowicach pochwaliła się statystykami związanymi z akcją „Wyzwanie: parkowanie”, która rozpoczęła się w mieście kilka miesięcy temu.

- Akcja przynosi efekty, ale wciąż mamy wiele do zrobienia w walce z nielegalnym i nieprawidłowym parkowaniem. Będziemy dyscyplinować kierujących do skutku. Dziękujemy mieszkańcom za wspieranie akcji i oznaczanie „miszczów parkowania” na specjalnej mapie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu. Na pewno wspólnymi siłami poradzimy sobie z nielegalnym parkowanie, a efekty i poprawę sytuacji odczujemy wszyscy - zapewniają strażnicy miejscy z Katowic.

Od początku akcji strażnicy miejscy przeprowadzili 4518 interwencji – związanych z nieprawidłowościami w ruchu drogowym na terenie Katowic (nałożono 1312 mandatów i udzielono 965 pouczeń, pozostałe sprawy są w toku), kolejne 557 interwencji – to rozjeżdżanie zieleńców (nałożono 225 mandatów, 82 osoby pouczono, pozostałe sprawy są w toku). 385 – to liczba założonych blokad na koła, 6 razy strażnicy podejmowali czynności związane z odholowaniem samochodów, które utrudniały ruch drogowy bądź blokowały wyjazdy z posesji. 14 spraw zostało skierowanych do sądu.

Zobaczcie zdjęcia najbardziej bezczelnych mistrzów parkowania

Pogrzeb ofiar zabójstwa w Borowcach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE