oszustwo w Częstochowie

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Policja poszukuje oszustki z Częstochowy. Podała się za notariusza, by wyłudzić sporą sumę od seniora

Częstochowska policja opublikowała wizerunek kobiety podejrzewanej o oszustwo. Do zdarzenia doszło na początku stycznia. Kobieta miała wówczas próbować wyłudzić od seniora sporą sumę pieniędzy. Osoby, które rozpoznają kobietę, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Oszustwo w Częstochowie. Senior stracił oszczędności życia

Do zdarzenia doszło 24 stycznia przy ulicy Okulickiego w Częstochowie. Do 77-letniego mieszkańca Częstochowy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz ze szpitala znajdującego się na ul. Bialskiej w Częstochowie.

W trakcie rozmowy mężczyzna poinformował seniora, że jego syn został przewieziony do szpitala z uwagi na zakażenie wirusem COVID-19 i konieczne jest podanie mu bardzo kosztownego leku ratującego życie. 77-latek oznajmił, że ma w domu gotówkę w kwocie 70 tys. zł.

Mężczyzna podający się za lekarza poinformował, że po pieniądze zgłosi się notariusz. Po około godzinie w mieszkaniu mężczyzny pojawiła się kobieta, która przedstawiła się jako notariusz i oznajmiła, że przyszła po pieniądze na lek.

Mężczyzna przekazując kobiecie umówioną kwotę poprosił ją o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego to, kim jest. Kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać i pokierowała się do wyjścia.

Mężczyzna zablokował jej możliwość opuszczenia mieszkania. Pomiędzy osobami doszło do szarpaniny, w wyniku której upadli na podłogę. W trakcie szarpaniny kobieta drapała i uderzała mężczyznę po twarzy oraz ugryzła go w rękę. Mężczyźnie udało się odebrać kobiecie reklamówkę z pieniędzmi. Gdy w mieszkaniu pojawiło się trzy inne osoby, które usłyszały ich kłótnię, kobieta zaczęła krzyczeć, że została zaatakowana i opuściła mieszkanie. 

Kobieta ma około 40 – 45 lat, jej wzrost to około 170 cm, jej włosy są koloru blond do ramion, jest średniej budowy ciała, w chwili próby wyłudzenia posiadała okulary korekcyjne koloru ciemnego. W chwili zdarzenia ubrana była w zimową, ciemną kurtkę długości 3/4, szalik koloru jasnego oraz brązową torebkę przewieszoną przez ramię.

Oszustka

i

Autor: Śląska Policja

Oszustwo sposobem na lekarza. To nie pierwsze takie wyłudzenie

W trakcie sprawy ustalono, że w 21 listopada w Bytomiu nieznany sprawca podając się za lekarza, oszukał kobietę na kwotę 10.500 złotych.

Z ustaleń wynika, że wizerunek kobiety, który zarejestrowały kamery monitoringu, odpowiada tej samej osobie, która w dniu 24.01.2024 roku w Częstochowie usiłowała dokonać oszustwa metoda na notariuszkę.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowskimi policjantami pod numer telefonu 47 858 19 97, 47 858 12 55 - apeluje policja.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?