Pogrzeb Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze

i

Autor: Urząd Gminy Jaworze

Śmierć wójta Jaworza

Pogrzeb Radosława Ostałkiewicza. "Wójt był wielkim człowiekiem z klasą"

Dziś (02.06) w kościele pw. św. Franciszka w bielskiej Wapienicy odbył się pogrzeb Radosława Ostałkiewicza. Tragicznie zmarłego samorządowca pożegnały tłumy. - W naszych sercach zapisałeś się jako szef doskonały, perfekcjonista w każdej dziedzinie. Twoje dobre serce pozwoliło nam czuć się w pracy wyjątkowo - wspominali wójta jego współpracownicy.

Początkiem maja informacja o tragicznej śmierci Radosława Ostałkiewicza wstrząsnęła lokalną społecznością. Dziś w kościele pw. św. Franciszka w bielskiej Wapienicy odbył się jego pogrzeb. Tłum ludzi pożegnał zmarłego samorządowca. Wśród zebranych znaleźli się bliscy i współpracownicy wójta, a także mieszkańcy gminy i zaprzyjaźnieni samorządowcy.

Podczas mszy przypomniano, jaką osobą był Radosław Ostałkiewicz. Słynął z życzliwości i skromności, a mieszkańcy darzyli go wielką sympatią. Z zaangażowaniem i zapałem pracował na rzecz gminy, zawsze słuchując się w głos lokalnej społeczności.

Dziś, gdy stoimy nad Twoim grobem z pokorą i smutkiem pragniemy Tobie podziękować z całego serca (...) Za to, czego się nauczyliśmy dzięki Tobie. Wyznaczałeś kierunki, dawałeś drogowskazy, pozwalałeś nam popełniać błędy, potrafiłeś doceniać. W naszych sercach zapisałeś się jako szef doskonały, perfekcjonista w każdej dziedzinie. Twój profesjonalizm i Twoje dobre serce pozwoliło nam czuć się w pracy wyjątkowo. To wielka duma móc współpracować z tak wielkim człowiekiem, człowiekiem z tak ogromną kulturą życia, z niekończącym się oceanem wiedzy i pasji do swojej pracy. Pasji, którą zarażałeś (...) Byłeś człowiekiem, który umiał osiągać cele, niezależnie od trudności napotkanych na drodze. Twoje poświęcenie, oddanie i nieustępliwość w dążeniu do rozwoju gminy stanowią wyraz prawdziwej wielkości człowieka, którego przychodzi nam pożegnać. Zawsze emanowałeś pozytywną energią, a Twój uśmiech i pogodne spojrzenie potrafiły rozjaśnić każdy dzień i dodać otuchy nawet w najtrudniejszych sytuacjach - tak wspominali zmarłego Radosława Ostałkiewicza pracownicy Urzędu Gminy Jaworze.

Tragiczna śmierć Radosława Ostałkiewicza. Sprawą zajmuje się bielska prokuratura

Radosław Ostałkiewicz zmarł podczas służbowego wyjazdu na Sardynii. W nocy z 8 na 9 maja wypadł z okna hotelowego pokoju na czwartym piętrze. Jak ustaliła włoska policja, miał siedzieć na parapecie i stracić równowagę.

W pokoju wójta przebywał jego kolega, który miał w tym czasie spać. Wyjaśnieniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmują się Włosi. Jednocześnie śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci prowadzi bielska prokuratura. Śledczy przesłuchali już kilkanaście osób i planują kolejne przesłuchania. Chcą też wystąpić do Włoch o udostępnienie materiałów zgromadzonych w postępowaniu prowadzonym na Sardynii.

Śmierć wójta Jaworza. Kim był Radosław Ostałkiewicz? 

Radosław Ostałkiewicz miał 44 lata. Był ekonomistą, specjalistą w dziedzinie organizacji i zarządzania. Z Urzędem Gminy Jaworze był związany od 2003 roku. W 2014 roku został wybrany wójtem gminy w pierwszej turze, uzyskując 62,8% głosów. Cztery lata później uzyskał reelekcję, zdobywając 93,4% głosów.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE