Pogoria pod nadzorem strażników. Rozpoczął tam działalność sezonowy posterunek Straży Miejskiej

2020-06-18 12:33
Plaża Pogoria III Dąbrowa Górnicza
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Plaża Pogoria III Dąbrowa Górnicza

Do połowy września strażnicy będą nad Pogorią III pilnować porządku i bezpieczeństwa wypoczywających. Ruszył tam stacjonarny posterunek Straży Miejskiej.

Pogoria III to bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców całego regionu. Położona w sercu aglomeracji, malownicza, z rozwiniętą infrastrukturą, pozwala aktywnie i interesująco spędzić czas. Nie może zatem dziwić, że w upalne dni ściągają tam prawdziwe tłumy.

Latem nad Pogorią III zjawia się bardzo dużo osób, więc tam kumulują się różne zdarzenia i sytuacje problematyczne. Dochodzi m.in. do zakłóceń porządku, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy nieprawidłowego parkowania. Ze względu na pandemię, w tym sezonie wiele osób nie wyjedzie na wakacje, więc na wypoczynek będą wybierać miejsca bliżej domu. Przez to można spodziewać się jeszcze większej popularności Pogorii. Dlatego właśnie nasza obecność będzie tam bardziej potrzebna – tłumaczy Radosław Romanek, komendant Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

Od poniedziałku do piątku nad jeziorem będzie jeden patrol, a w weekendy dwa. Pierwszy skupi się na działaniach w okolicy plaży, a drugi – rowerowy – zajmie się doglądaniem terenu wokół akwenu. W razie potrzeb, strażnicy będą również pojawiać się nad Pogorią IV i na Zielonej.

Zespół posterunku sezonowego dysponować będzie również dronem, który z góry pozwoli szybko i łatwo spojrzeć w liczne miejsca. Pogoria na wielu działa jak magnes, wiele osób dociera tam własnym samochodem, jednak liczba miejsc parkingowych jest tam ograniczona. Stąd nierzadko kierowcy parkują w miejscach niedozwolonych, ignorując zakazy czy rozjeżdżając trawniki. Strażnicy zapowiadają, że nie będą tolerować takich zachowań, a sprawcy wykroczeń nie powinni liczyć na taryfę ulgową.

Dlatego zamiast jechać autem nad samą wodę, warto nad Pogorię wybrać się komunikacją publiczną. Dotyczy to zarówno dąbrowian, jak i mieszkańców innych miejscowości. Do Dąbrowy z dalszych miast można dotrzeć pociągiem czy autobusem, a następnie autobusową linią 716 niemal do samej plaży.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE