Kiedy wypłata trzynastek? Poczta Polska podała daty. Niektórzy dostaną pieniądze jeszcze w marcu!

i

Autor: Poczta Polska Kiedy wypłata trzynastek? Poczta Polska podała daty. Niektórzy dostaną pieniądze jeszcze w marcu!

Wiadomości

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. Zatrudnią kurierów, ale... z własnym pojazdem

Wielkimi krokami zbliżają się świętami Bożego Narodzenia. Został tak naprawdę zaledwie miesiąc, dlatego też Poczta Polska ogłosiła nabór pracowników na ten intensywny okres. Warunki oferowane mogą być dla wielu sporym zaskoczeniem.

Poczta Polska szuka pracowników. Zaskakują warunki zatrudnienia

Poczta Polska, jak zwykle przed Świętami Bożego Narodzenia, rekrutuje dodatkowych pracowników. Poszukiwani są m.in. kurierzy doręczający przesyłki na terenie całego kraju.

Ze względu na przypadające święta, tj. Mikołajki, Boże Narodzenie i Sylwester, Klienci na całym świecie wpadają w wir zakupów. Da firm logistycznych i kurierskich, w tym Poczty Polskiej, oznacza to wzmożony ruch i obsługę rekordowej liczby zamówień. Aby sprawnie podołać tym wyzwaniom, potrzebne są dodatkowe ręce do pracy – do sortowania, transportu i doręczania przesyłek – informuje spółka w oficjalnym komunikacie. 

Warunki proponowane kandydatom mogą być dla niektórych dość mocnym zaskoczeniem. Kurierzy bowiem muszą się stawić do pracy z własnym pojazdem. Doświadczenie w takiej pracy jednak nie jest wymagane. 

Z racji tego, że Poczta Polska oferuje pracę sezonową, wszyscy pracownicy zostaliby zatrudnieni na umowę zlecenie obowiązującą do końca 2023 roku. W niektórych przypadkach, jak czytamy, istnieje możliwość jej przedłużenia, a także zmiany na umowę o pracę.  

Jeśli chodzi o zarobki, to w ogłoszeniach Poczty Polskiej konkretnych informacji nie znajdziemy. Czytamy tylko, że "stawki są zróżnicowane w zależności od regionu i charakteru pracy. Dla studentów, ze względu na to, że od ich wynagrodzeń nie są potrącane składki ZUS i nie są pobierane zaliczki na podatek dochodowy (PIT), stawka brutto równa się stawce netto". 

Portal "biznes.interia.pl" postanowił jednak to sprawdzić i dotarł do następujących danych:

  • pracownik sortowni w Warszawie - 27 zł brutto/h w dzień i 29 zł brutto/h w nocy,
  • kierowca samochodu do 3,5 tony w Warszawie - 28 zł brutto/h,
  • kierowca samochodu powyżej 3,5 tony w Warszawie - 33 zł brutto/h,
  • kierowca samochodu do 3,5 tony we Wrocławiu - 24 zł brutto/h,
  • kierowca samochodu powyżej 3,5 tony we Wrocławiu - 26 zł brutto/h.