Nieoficjalne wyniki wyborów w Świętochłowicach: Daniel Beger ponownie prezydentem?

i

Autor: UM Świętochłowice Nieoficjalne wyniki wyborów w Świętochłowicach: Daniel Beger ponownie prezydentem?

Wybory 2024

Nieoficjalne wyniki wyborów w Świętochłowicach: Daniel Beger ponownie prezydentem?

Potrzeba było II tury wyborów prezydenckich, aby wyłonić włodarza Świętochłowic. Pojawiły się oficjalne wyniki które jasno wskazują, że zwycięzcą w II turze został obecny prezydent, Daniel Beger.

Wyniki II tury wyborów w Świętochłowicach

Nie będzie zmiany prezydenta Świętochłowic. To oficjalne wyniki. Przewaga Daniela Begera nad Bartoszem Karczem była znaczna, dzięki czemu Daniel Beger będzie kontynuował swoją pracę jako prezydent tego miasta. Według oficjalnych danych Daniel Beger zdobył 61,16% procent poparcia, co przełożyło się na 7 936 głosów, a Bartosz Karcz 38,84 proc. głosów, czyli 5 039 głosów.  Przewaga Begera nad Karczem wyniosła blisko 3 tys. głosów. 

Kim jest Daniel Beger?

Daniel Beger pochodzi z Powiśla.  W 2000 ukończył studia z edukacji społeczno-politycznej w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie (licencjat), a w 2002 – magisterskie studia politologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Kształcił się też podyplomowo z zarządzania projektami unijnymi w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. 

Po studiach wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował m.in. jako technik w Westminster City Council. W 2006 powrócił do Polski i zamieszkał w Świętochłowicach, skąd pochodzi jego żona. W latach 2007–2011 zatrudniony jako inspektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, następnie do 2012 zarządzał projektami informatycznymi w firmie konsultingowej. W latach 2012–2016 pracował w biurze rektora Politechniki Śląskiej, a od 2016 jako broker technologii w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej. 

W wyborach samorządowych w 2018 został kandydatem KWW Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice na prezydenta Świętochłowic. Wygrał w II turze pokonując Dawida Kostempskiego różnicą 122 głosów.