Pijany kierowca jechał nieoświetlonym ciągnikiem po drodze krajowej. Teraz grozi mu więzienie

2021-04-13 11:23
Pijany kierowca jechał nieoświetlonym ciągnikiem po drodze krajowej. Teraz grozi mu więzienie
Autor: Śląska Policja Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 kwietnia wieczorem

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło wczoraj, 12 kwietnia wieczorem na drodze krajowej numer 43 w miejscowości Opatów w powiecie kłobucki. 54-letni mężczyzna jechał tam nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym. Był pijany, miał w organizmie 2.5 promila alkoholu. Teraz grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Pijany mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym po drodze krajowej

Do tego absurdalnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 kwietnia około godziny 21.00. Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej numer 43 miał poruszać się nieoświetlony ciągnik rolniczy, który stwarza zagrożenie w ruchu lądowym.

- Skierowany na miejsce patrol drogówki zauważył opisywany ciągnik w miejscowości Opatów. Pojazd nie posiadał sprawnego tylnego oświetlenia i był niewidoczny dla innych uczestników ruchu, czym stwarzał zagrożenie na drodze. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego kierującego. Okazało się, że miał on w organizmie 2.5 promila alkoholu. Ponadto kierował pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień. Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się teraz kłobuccy kryminalni - informują policjanci z Kłobucka.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do lat 2 więzienia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka trzy dni po pogrzebie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE