Pijany kierowca jechał nieoświetlonym ciągnikiem po drodze krajowej. Teraz grozi mu więzienie

i

Autor: Śląska Policja Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 kwietnia wieczorem

Pijany kierowca jechał nieoświetlonym ciągnikiem po drodze krajowej. Teraz grozi mu więzienie

2021-04-13 11:23

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło wczoraj, 12 kwietnia wieczorem na drodze krajowej numer 43 w miejscowości Opatów w powiecie kłobucki. 54-letni mężczyzna jechał tam nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym. Był pijany, miał w organizmie 2.5 promila alkoholu. Teraz grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Pijany mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym po drodze krajowej

Do tego absurdalnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 kwietnia około godziny 21.00. Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej numer 43 miał poruszać się nieoświetlony ciągnik rolniczy, który stwarza zagrożenie w ruchu lądowym.

- Skierowany na miejsce patrol drogówki zauważył opisywany ciągnik w miejscowości Opatów. Pojazd nie posiadał sprawnego tylnego oświetlenia i był niewidoczny dla innych uczestników ruchu, czym stwarzał zagrożenie na drodze. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego kierującego. Okazało się, że miał on w organizmie 2.5 promila alkoholu. Ponadto kierował pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień. Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się teraz kłobuccy kryminalni - informują policjanci z Kłobucka.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do lat 2 więzienia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka trzy dni po pogrzebie