Pierwsze konsekwencje za orgię na parafii. Ksiądz Tadeusz Z. został wyrzucony

i

Autor: Archiwum Pierwsze konsekwencje za orgię na parafii. Ksiądz Tadeusz Z. został wyrzucony

Skandal w Dąbrowie Górniczej

Pierwsze konsekwencje za orgię na parafii dla księdza Tomasz Z. Kuria: "Chcemy wyrwać zło z korzeniami"

Seksafera w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej nie schodzi z ust całej Polski. Impreza, która odbyła się w mieszkaniu na parafii księdza Tomasza Z. jest opisywana nawet przez zagraniczne media. Wspomniany ksiądz właśnie poniósł pierwsze konsekwencje całej afery.

Tomasz Z. poniósł pierwsze konsekwencje orgii na parafii

Media w Czechach i Wielkiej Brytanii podchwyciły temat imprezy zorganizowanej w budynku należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Imprezie, która mocno wymknęła się spod kontroli, przez co interweniować musiało pogotowie oraz policja. Do wydarzeń doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia. Zorganizowano tam imprezę na którą zaproszono męską prostytutkę. Jak donosi informator "Gazety Wyborczej", "impreza miała charakter czysto seksualny, a jej uczestniczy zażywali tabletki na potencję".

Gdy mężczyzna leżał nagi i nieprzytomny, księża razem z kolegami kontynuowali zabawę. Dopiero potem wezwano pogotowie, ale... uczestnicy zabawy nie chcieli ich początkowo wpuścić do środka, dlatego ratownicy wezwali policję. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej w sprawie nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednią utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Kuria o całej sprawie dowiedziała się dopiero 12 dni później. O wydarzeniach poinformował ją proboszcz parafii. Biskup podjął decyzję o powołaniu w trybie pilnym komisję, która ma wyjaśnić co działo się w mieszkaniu służbowym księdza Tomasza.

Tomasz Z. zapadł się pod ziemię. Był redaktorem "Niedzieli Sosnowieckiej"

Diecezja, jak i parafia do tej pory nie wyciągnęły wobec Tomasza Z. żadnych konsekwencji. Wiadomo tylko tyle, że ksiądz udał się na urlop. Z wyciągnięciem konsekwencji nie czekano natomiast w wydawnictwie, które wydaje pismo "Niedziela Sosnowiecka", czyli dodatek do katolickiego tygodnika "Niedziela", gdzie Tomasz Z. był redaktorem. Jak podały "Wirtualne Media", ks. Tomasz Z. przestał być redaktorem „Niedzieli Sosnowieckiej”. Jego dane usunięto ze strony internetowej tuż po tym, jak "Gazeta Wyborcza" ujawniła całą aferę. 

Jak przekazał w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" ks. dr Mariusz Bakalarz, prezes zarządu Instytutu Niedziela, procedura rozwiązania umowy o pracę została już rozpoczęta. Jak zaznaczył, pozostałe konsekwencje leżą w gestii przełożonych kościelnych.

Tomasz Z. pozbawiony funkcji kościelnych

To nie wszystko. Z dniem 21 września (czwartek), ksiądz Tomasz Z. został pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy i skierowany do zamieszkania poza parafią. 

Zdając sobie sprawę ze skali zgorszenia prosimy media, aby informując o zdarzeniu miały na uwadze dobro niemal wszystkich duchownych z Dąbrowy Górniczej i z całej Diecezji Sosnowieckiej, które przez godny ubolewania występek stali się także jego ofiarami.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu deklaruje, że działając z poszanowaniem obowiązującego prawa, zrobi wszystko co jest w jej zasięgu, aby sprawę wyjaśnić, a winnych surowo ukarać. Zapewniamy również, że Wspólnota Kościoła i opinia publiczna będzie informowana o postępach dochodzenia aż – jak ufamy – do pełnego wyjaśnienia sprawy.

Jesteśmy zdeterminowani, aby to zło wyrwać z korzeniami - poinformowała sosnowiecka kuria. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE