Fotowoltaika

i

Autor: Pixabay.com

Oszustwo na instalację fotowoltaiczną. Piekarski urząd ostrzega przed oszustami

Do piekarskiego urzędu docierały informacje o podejrzanych wizytach serwisantów. Okazało się, że w mieście grasują oszuści. Udają pracowników firm zajmujących się instalacji fotowoltaicznych i w ten sposób dostają się do mieszkań.

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich ostrzega przed oszustwem na instalację fotowoltaiczną. Oszuści podają się za pracowników firm zajmujących się montażem i serwisem instalacji fotowoltaicznych.

- Po pierwsze, oszuści podszywają się za pracowników urzędu. Trudno powiedzieć, co jest ich celem, ale przypuszczamy, że wejście do mieszkania i rozeznanie się, co w tym mieszkaniu jest - mówi Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy UM Piekary Śląskie. 

Piekarski urząd prosi, by każdy przypadek niespodziewanego kontaktu lub wizyty serwisanta zgłaszać do pracownika Wydziału Ochrony Środowiska. W takiej sytuacji należy zadzwonić pod nr 32 39-39-396. Urzędnicy zweryfikują, czy wizyta faktycznie była zaplanowana.

- Wszystkie planowane kontrole lub wymagane przeglądy instalacji będą wcześniej zapowiadane lub komunikowane przez pracowników Urzędu Miasta - podkreśla piekarski magistrat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE