Oszustwa metodą na strażnika miejskiego. Ktoś wyłudza dane osobowe

i

Autor: Archiwum Oszustwa metodą na strażnika miejskiego. Ktoś wyłudza dane osobowe

Kryminalne

Oszustwa metodą na strażnika miejskiego. Ktoś wyłudza dane osobowe

Gliwicka straż miejska apeluje do mieszkańców, aby nie dawali się nabrać na numer ze strażnikiem miejskim, który do nich prosząc o podanie ważnych danych osobowych. To oszust.

Gliwicka straż miejska odnotowała incydent dotyczący próby wyłudzenia danych osobowych przez osobę podającą się za strażnika miejskiego. Oszust dzwoni do swojej ofiary, przedstawia się jako pracownik straży miejskiej i w czasie rozmowy próbuje uzyskać wrażliwe dane osobowe, które potem mogą mu posłużyć np. do wyłudzania pieniędzy od banków. 

Niestety, wiele osób, będąc przekonanymi o autentyczności rozmówcy, pada ofiarą tych oszustw. Konsekwencje takiego działania mogą być poważne i długotrwałe. Wyłudzone dane osobowe mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości, oszustw finansowych lub innych form przestępstw, które mogą spowodować znaczne szkody dla poszkodowanych - przestrzega gliwicka straż miejska.

Strażnicy apelują, aby w przypadku otrzymania telefonu od strażnika miejskiego, od raz poprosić o imię i nazwisko oraz stanowisko służbowe, a następnie zweryfikować te dane dzwoniąc na dyżurkę straży miejskiej -  (telefon: 32/231-69-55 lub 986) aby potwierdzić, czy osoba kontaktująca się z nami jest rzeczywiście funkcjonariuszem.

W przypadku kontaktu telefonicznego zawsze podajemy stanowisko służbowe oraz imię i nazwisko. Nigdy też nie dzwonimy z numerów zastrzeżonych - dodają strażnicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE