Fałszywae

i

Autor: Polska Grupa Górnicza

Oszuści podszywają się pod sklep PGG. Uwaga, można stracić tysiące złotych

2022-11-25 9:26

Polska Grupa Górnicza (PGG) ostrzega przed oszustwami na węgiel. Przestępcy podszywają się pod oficjalny sklep i wykorzystując logo firmy okradają Polaków chcących kupić czarny surowiec na zimę. Do Spółki docierają fałszywe faktury oszukanych klientów.

To nie pierwszy raz gdy oszuści podszywają się pod witrynę Polskiej Grupy Górniczej  (PGG) i próbują wyłudzić pieniądze od osób szukających w e-sklepie Spółki taniego węgla. 

PGG przypomina prawidłowy adres e-sklepu

- Dotarły  do nas fałszywe faktury od oszukanych osób. Apelujemy, aby przed zrobieniem zakupów, podaniem danych osobowych i dokonaniem wpłaty dokładnie sprawdzać adres strony sklepu internetowego PGG. Adres naszego sklepu to:  https://sklep.pgg.pl/. To jedyna witryna przez którą klienci kupują przez Internet od nas węgiel- mówi Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Spółka przestrzega, grafika wykorzystywana przez oszustów może być łudząco podobna, a nawet identyczna. Fałszywy asortyment na fałszywej stronie może wyglądać zupełnie tak samo, jak oryginalny asortyment sklepu PGG. Różnicą jest, że często dostępny jest po bardzo atrakcyjnej cenie. Klikając i kupując w niesprawdzonym sklepie, możemy jednak nie tylko stracić pieniądze. Oszuści wyłudzają także nasze dane osobowe.

Jak kupić węgiel bez ryzyka oszustwa? PGG radzi

Dlatego kupując węgiel należy zwrócić uwagę na adres strony. Sprawdźmy, czy z boku adresu strony znajduje się kłódka. To informacja o tym, że połączenie jest szyfrowane i zabezpieczone. Znajdziemy tam informacje o certyfikacie Polskiej Grupy Górniczej - podkreśla Tomasz Głogowski.

Aby skuteczniej walczyć z oszustami od dziś w swoim jedynym oficjalnym e-sklepie sklep.pgg.pl, Spółka PGG zmieniła sposób rejestracji i logowania w Sklepie Internetowym. Kupno węgla będzie możliwe tylko za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl. 

To prosty i bezpieczny dostęp do usług publicznych online umożliwiający potwierdzenie Tożsamości Klientów, poprzez Profil Zaufany, eDowód, czy konto bankowe- podkreślają władze PGG. 

Teraz w e-sklepie PGG można nabyć węgiel konfekcjonowany oraz miały. Z uwagi na ogromne zainteresowanie towar jest dostępny w sesjach sprzedażowych o 16.00 i o godzinie 18.00. Spółka nie sprzedajemy węgla luzem.  Sesje miałowe są w poniedziałki, środy i piątki . Sesje węglowe są we wtorki i czwartki.