Ostrzeżenie pogodowe na Śląsku. Czekają nas gwałtowne burze. Będą ulewy i porywisty wiatr

2020-05-28 9:10
Ostrzeżenie pogodowe na Śląsku. Czekają nas gwałtowne burze. Będą ulewy i porywisty wiatr
Autor: pixabay.com

Po jednym słonecznym dniu w miastach Śląska i Zagłębia w czwartek, 28 maja znowu czeka nas załamanie pogody. Po południu i wieczorem na niebie pojawią się czarne chmury. Będzie burzowo w całym regionie. Prognozuje się też bardzo silny wiatr. Szczegóły na slask.eska.pl.

Załamanie pogody na Śląsku. Gwałtowne burze i silny wiatr w czwartek, 28 maja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla województwa śląskiego, które będzie obowiązywało w czwartek, 28 maja od godz. 11:30 do godz. 22:30.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

ZOBACZ także: Jak rozprzestrzenia się koronawirus w województwie śląskim? Zbadali to naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego

Jak podaje Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, czwartek w województwie śląskim będzie pogodowo bardzo zróżnicowany. W pierwszej części dnia zachmurzenie będzie raczej umiarkowane. Dopiero po południu pogoda się popsuje.

- Po południu i wieczorem miejscami możliwe będą opady deszczu, a lokalnie również burze. Zjawiska będą jednak miały charakter punktowy, a to oznacza, że w jednym mieście nie spadnie ani jedna kropla deszczu, a w innym może porządnie lunąć. Tak to często bywa w ciepłej połowie roku - informuje Damian Dąbrowski.

Temp. min. w nocy ok. 6/9°C.
Temp. max. w dzień ok. 15/18°C.

Pogoda na pewno nie poprawi się do końca maja, co oznacza że tegoroczny maj będzie najzimniejszy od wielu lat.

ZOBACZ także: Ceny na stacji paliw w Katowicach oszalały! Litr ropy za 6 złotych a benzyna za 7? [FOTO]

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE