Ornontowice: ciężarówka wjechała w dom. Rodzina nie może mieszkać w uszkodzonej posesji

2022-12-15 16:57
Ciężarówka wbiła się w dom
Autor: KPP Mikołów

W Ornontowicach (pow. mikołowski) samochód ciężarowy wbił się w budynek. Kierujący wpadł w poślizg i utracił panowanie nad pojazdem. Dom uległ zniszczeniu, dlatego też Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wycofał dom z użytku. Trzyosobowa rodzina nie może więc tam obecnie mieszkać.

Ciężarówka uszkodziła dom w Ornontowicach. Rodzina nie może w nim obecnie mieszkać

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 grudnia, w Ornontowicach na ulicy Zamkowej po godz. 9 rano. Kierujący samochodem ciężarowym 65-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i utracił panowanie nad pojazdem. Wpadł w poślizg i wjechał w budynek mieszkalny. 

Ciężarówka zrobiła wielką dziurę w domu pana Piotra - relacjonuje TVN24. Telewizja rozmawiała z właścicielem zniszczonej posesji. 

- Dziura jest od sufitu do podłogi, fundamenty też uszkodzone - powiedział, w rozmowie z TVN24, mężczyzna. 

- Stary dom z cegły, ale cieplutko było, 13 lat temu kupiłem, tydzień temu skończyłem remont, 150 tysięcy włożyłem i po tej kolizji inspekcja wycofała dom z użytku - dodał. 

W czasie zdarzenia, na szczęście, nikogo nie było w domu. W związku z tym, że dom nie może być teraz użytkowany (do czasu naprawienia wszelkich uszkodzeń), pan Piotr wraz ze swoją żoną i córeczką musieli zatrzymać się u bliskich.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mikołowie do naprawienia zobowiązał właściciela domu (odpowiada za stan techniczny posesji). Później będzie mógł on dochodzić odszkodowania od sprawcy całego zdarzenia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE