Opuszczony internat szkoły górniczej w Katowicach. Kiedyś tętnił życiem, dzisiaj to ruina. Co tam się musiało wyprawiać [ZDJĘCIA]

2020-01-24 11:22

Kiedyś był tutaj internat dla uczniów pobliskiej szkoły górniczej. Reforma górnictwa w latach 90. sprawiła, że obiekt zamknięto. Teraz to ruina zasłonięta gęstymi krzakami. Odwiedzili ją eksploratorzy, którzy pokazali jak obiekt prezentuje się w środku. Co ciekawe, zachowało się nieco z dawnego wyposażenia szkoły. Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia.

Opuszczona bursa szkolna w Katowicach

Gdzieś w Katowicach, niedaleko szybu Wilson stoi budynek dawnego internatu szkoły górniczej. Opuszczona bursa szkolna to dzisiaj ruina. Cały parter budynku został zamurowany, a wejście do środka jest ukryte w gęstych krzakach. Na cały obiekt składają się dwie oddzielne piwnice, stołówka wraz z kuchnią i sam internat.

Najciekawsze miejsca dla eksploratorów, którzy odwiedzili to miejsce to głównie piwnice i parter. Okna są zamurowane, więc panują tam egipskie ciemności.

- Oprócz klimatu dzięki brakowi światła w środku zachowało się nieco z dawnego wyposażenia szkoły. Są dzienniki lekcyjne, flagi, tablice edukacyjne czy chociażby godło - mówią eksploratorzy.

Na wyższych kondygnacjach znajdują się jedynie puste pomieszczenia pełne gruzu i odchodzącej od ścian farby. Drabinkę na dach zastępuje materac.

Zobaczcie niezwykłe zdjęcia opuszczonej bursy szkolnej w Katowicach

Ten zrujnowany budynek należał kiedyś do pobliskiej szkoły górniczej. Został zamknięty w latach 90. w wyniku reformy górnictwa w Polsce. Zamykano kopalnie i ten konkretny internat nie był już potrzebny. Jeszcze do początku 2004 roku obiekt był pilnowany przez ochronę. Później był systematycznie rozkradany i niszczony. Szkoła działająca przy internacie doczekała się remontu i do dzisiaj funkcjonuje jako zawodówka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE